yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny kapusty na Broniszach. Ile za kilogram w hurcie?

Aktualne ceny kapusty na Broniszach. Ile za kilogram w hurcie? [03.10.2023]

Na rynku w Broniszach pojawia się coraz większa ilość krajowej kapusty. Zwiększona podaż wpływa na ceny, które oscylują obecnie na niskim poziomie. 

Zbiory kapusty rozpoczęły się już w wielu gospodarstwach, a na rynek trafiają jej coraz większe ilości. Nie każdy producent ma bowiem możliwość przechowywania i nie każdy czuje się na siłach, by podjąć się tego wyzwania. Tak czy inaczej, podaż wzrasta. Znajduje to rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach, które na ten moment kierują się w dół.

Zacznijmy od kapusty białej. Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach warzywo pozostaje na niezmiennym poziomie cenowym od początku września. Jakich stawek mogą oczekiwać producenci? Ceny kapusty białej oscylują aktualnie w przedziale 0,80-1,00 zł za kilogram. Wszystko zależne jest jednak od podaży w danym momencie, która jest zmienna.

Warto również wspomnieć o kapuście czerwonej, gdyż na początku aktualnego tygodnia jej cena znacząco spadła. Na jakim poziomie utrzymuje się obecnie? Na ten moment ceny kapusty czerwonej kształtują się w przedziale 1,00-1,20 zł za kilogram. Niestety, sytuacja najprawdopodobniej pozostanie napięta, gdyż na rynek trafiają coraz większe ilości towaru.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl