Aktualne ceny papryki. Stawki na Broniszach kierują się w górę [20.09.2023]

Krajowa papryka w kartonach

Wraz z biegiem września na rynku w Broniszach zaszły zmiany. Ceny papryki kierują się w górę. Jakich stawek mogą aktualnie oczekiwać producenci? 

Temperatura we wrześniu pozostaje stosunkowo wysoka, co sprzyja uprawie papryki, niemniej… Nie zmienia to faktu, że dni są coraz krótsze, a noce pozostają chłodne. Na rynku Broniszach widoczne są już pierwsze zmiany, zwiastujące koniec sezonu.

W ramach przypomnienia… W ubiegłych tygodniach ceny papryki czerwonej kształtowały się najczęściej na poziomie 6,00 zł za kilogram. Tyczy się to papryki pierwszej klasy. Tylko papryka spiczasta osiągała ceny rzędu 7,00 zł za kilogram. Jak to wygląda obecnie?

Na ten moment, tak jak wspominaliśmy, stawki nieco się zwiększyły. Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach producenci oferujący paprykę czerwoną mogą spodziewać się stawek o 1,00 zł wyższych. Ceny oscylują na poziomie 7,00 zł za kilogram w hurcie.

Warto przy tym zaznaczyć, że wszystko zależy od okoliczności. Papryka drugiej klasy osiąga rzecz jasna niższe ceny. Z kolei przy sprzedaży detalicznej stawki mogą okazać się wyższe. A do tego wszystkiego dochodzi podaż warzywa w danej chwili, która może być zmienna.

Mówiąc natomiast o papryce zielonej… Sytuacja w tym przypadku pozostała niezmienna. Ceny oscylują tutaj w granicach 4,00 zł za kilogram. Co warto odnotować, papryka zielona występuje na rynku w bardzo małej ilości. Większość towaru to papryka kolorowa.

Related Posts

  1. Polskie pomidory w kartonach
  2. Polskie ziemniaki w workach
  3. Przechowywanie paliw w zbiornikach dwupłaszczowych
  4. Uprawa kapusty
  5. Tunelowa uprawa papryki

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności