yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny papryki. Stawki na Broniszach kierują się w górę

Aktualne ceny papryki. Stawki na Broniszach kierują się w górę [20.09.2023]

Wraz z biegiem września na rynku w Broniszach zaszły zmiany. Ceny papryki kierują się w górę. Jakich stawek mogą aktualnie oczekiwać producenci? 

Temperatura we wrześniu pozostaje stosunkowo wysoka, co sprzyja uprawie papryki, niemniej… Nie zmienia to faktu, że dni są coraz krótsze, a noce pozostają chłodne. Na rynku Broniszach widoczne są już pierwsze zmiany, zwiastujące koniec sezonu.

W ramach przypomnienia… W ubiegłych tygodniach ceny papryki czerwonej kształtowały się najczęściej na poziomie 6,00 zł za kilogram. Tyczy się to papryki pierwszej klasy. Tylko papryka spiczasta osiągała ceny rzędu 7,00 zł za kilogram. Jak to wygląda obecnie?

Na ten moment, tak jak wspominaliśmy, stawki nieco się zwiększyły. Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach producenci oferujący paprykę czerwoną mogą spodziewać się stawek o 1,00 zł wyższych. Ceny oscylują na poziomie 7,00 zł za kilogram w hurcie.

Warto przy tym zaznaczyć, że wszystko zależy od okoliczności. Papryka drugiej klasy osiąga rzecz jasna niższe ceny. Z kolei przy sprzedaży detalicznej stawki mogą okazać się wyższe. A do tego wszystkiego dochodzi podaż warzywa w danej chwili, która może być zmienna.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Mówiąc natomiast o papryce zielonej… Sytuacja w tym przypadku pozostała niezmienna. Ceny oscylują tutaj w granicach 4,00 zł za kilogram. Co warto odnotować, papryka zielona występuje na rynku w bardzo małej ilości. Większość towaru to papryka kolorowa.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl