yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCebula z Rosji napływa w zauważalnych ilościach. Towar trafia do przetwórców

Cebula z Rosji napływa w zauważalnych ilościach. Towar trafia do przetwórców [28.11.2023]

Wraz z biegiem czasu cebula z Rosji zaczęła napływać do Polski w zauważalnych ilościach. Towar jest jednak niezwykle niskiej jakości, przez co odbiorcy go unikają. Oferta kierowana jest głównie do przetwórców. Niemniej, cena produktu z Rosji jest niestety dość mocno konkurencyjna. Jak wygląda sytuacja na rynku?

Wspominaliśmy ostatnio o pierwszych partiach cebuli z Rosji. Ilość towaru zdążyła wzrosnąć, a na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach możemy zaobserwować go bez większego trudu. Ilość sprowadzanych partii jest bowiem stosunkowo wysoka.

Warto jednak podkreślić, że importowany z Rosji towar pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o jakość. Odbiorcy, skupujący towar do lokalnych sklepików czy warzywniaków, omijają go szerokim łukiem. Niska cena nie ma tutaj jakiegokolwiek znaczenia. Już na pierwszy rzut oka produkt z Rosji nie spełnia najmniejszych norm jakościowych. Komentujemy tutaj oczywiście sam wygląd. Kto więc skupuje tamtejsze warzywo?

Według podejrzeń producentów, towar z Rosji w dużej części trafia do zakładów przetwórczych. W jakiej cenie jest sprzedawany? Aktualnie cena importowanej cebuli przedstawia się najczęściej na poziomie około 1,30-1,40 zł za kilogram.

Jak natomiast sytuacja wygląda w przypadku cebuli od krajowych producentów? Ceny na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zdają się utrzymywać na stabilnym poziomie. Polscy rolnicy mogą na ten moment spodziewać się cen rzędu 27,00-30,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram daje nam to przedział 1,80-2,00 zł.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl