yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCena cebuli na Ukrainie ponownie wzrasta

Cena cebuli na Ukrainie ponownie wzrasta

Jak kształtować się będzie cena cebuli w najbliższych tygodniach? Wielu z nas zastanawia się na ową kwestią… Pewnym odniesieniem może być aktualna sytuacja na Ukrainie, gdzie cena cebuli ponownie zaczęła wzrastać.

Jak informuje serwis EastFruit, aktualny tydzień przyniósł tendencję wzrostową cen cebuli na Ukrainie. Wielu producentów z tamtejszych regionów wskazuje, że przyczyną owego zjawiska jest zmniejszająca się podaż, a także wysoki popyt wśród odbiorców hurtowych.

Jak bardzo podrożała cebula na Ukrainie? Na ten moment stawki, których oczekują tamtejsi producenci, zamykają się w przedziale 38-45 UAH za kilogram, czyli 4,18-4,95 zł. Porównując z końcem ubiegłego tygodnia, wspomniane ceny oznaczają 10% wzrost.

Warto zaznaczyć, że wzrost stawek nie zniechęca konsumentów. Wręcz przeciwnie, popyt rośnie z każdą chwilą. Tymczasem, ukraińskie gospodarstwa wyprzedały już niemal całe zapasy cebuli i tylko niektórzy są jeszcze w stanie zaoferować warzywo, lecz nie wszyscy chcą się go pozbywać, gdyż liczą na uzyskanie wyższego wynagrodzenia w przyszłości.

Zdaniem ukraińskich producentów, tendencja wzrostowa cen cebuli w najbliższym czasie zdoła się utrzymać. Zmian możemy upatrywać dopiero w momencie, w którym na rynku pojawi się produkt z nowych upraw. Wówczas podaż wzrośnie, a stawki spadną.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Czy przedstawiona sytuacja będzie miała wpływ na polski rynek warzyw? W pewnym stopniu tak. W ostatnich miesiącach odbiorcy z Ukrainy dość często szukali dostawców z Polski. Pogłębiający się niedobór warzywa w tamtejszych stronach może więc uwydatnić owe zjawisko. Większy popyt da z kolei krajowym producentom większe możliwości.

Źródło: east-fruit.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl