yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCena pietruszki wystrzeliła. To nie koniec

Cena pietruszki wystrzeliła. To nie koniec [11.12.2023]

Cena pietruszki skoczyła. Występują duże braki. Zima wkrótce odpuści, ale rolnicy od razu nie przystąpią do zbiorów. Czy to oznacza, że cena wciąż będzie rosła?

Ceny pietruszki na rynku w Broniszach wystrzeliły. Aktualnie rolnicy mogą oczekiwać stawek rzędu 7,00-10,00 zł za kilogram. Skąd tak duży przedział cenowy?

Ceny na poziomie 7,00 zł za kilogram dotyczą starych dostaw sprzedawanych w hurcie. Hurtownicy kupili towar nieco taniej i trzymają się wcześniej ustalonych cen.

Nowe dostawy są już droższe. Cena oscyluje tutaj na poziomie 9,00 zł za kilogram. Stawki rzędu 10,00 zł za kilogram odnoszą się natomiast do sprzedaży detalicznej.

W ramach przypomnienia, ceny w poprzednim tygodniu kształtowały się na poziomie około 5,00-6,00 zł za kilogram. Wówczas również mówiliśmy o skoku cen. Co będzie dalej?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Pietruszka jest niezebrana i pozostaje na polach. Zima ma wkrótce ustąpić. Rolnicy mówią jednak wprost, wjazd na plantacje nie będzie możliwy, jeśli gleba nie przeschnie.

Święta zbliżają się z kolei wielkimi krokami. Popyt na warzywa będzie znacznie wyższy. Dziura podażowa może więc przełożyć się na kolejne podwyżki.

Podsumowując, aktualne ceny pietruszki to 7,00-10,00 zł za kilogram. Niekorzystne dla rolników zmiany nastąpią dopiero w momencie, w którym towar zostanie zebrany z pól.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl