Ceny ogórków stabilizują się po uprzednich spadkach [20.04.2023]

W ostatnich dniach na rynku ogórków zauważalne były dość drastyczne spadki cen. Sytuacja zdaje się stabilizować, jednak stawki pozostały niestety na niższym poziomie. Warto także zaznaczyć, że wyprzedaż importowanego towaru z Holandii wciąż trwa… Ceny owego produktu stanowią dużą konkurencję.

Sytuacja na rynku w podwarszawskich Broniszach, jeśli chodzi o ogórki szklarniowe, zmieniła się w ostatnich dniach dość drastycznie. Niestety… Zmiany te były niekorzystne dla krajowych producentów. Ceny oferowane w ramach wynagrodzenia zaczęły nieprzerwanie spadać, a sprzedaż stała się zdecydowanie trudniejsza.

Na ten moment sytuacja zdaje się stabilizować. Stawki wprawdzie nie wróciły do poprzedniego poziomu, jednak tendencja spadkowa nieco wyhamowała. W dniu dzisiejszym, mianowicie 20 kwietnia, producenci oferujący ogórka szklarniowego mogą oczekiwać wynagrodzenia na poziomie 6,00-7,00 zł za kilogram.

W porównaniu do poprzedniego dnia wspomniana cena jest o 12,50% niższa (-1,00 zł). Producenci przewidują jednak, że sytuacja pozostanie w najbliższych dniach stabilna i nie nastąpią dalsze spadki. Niemniej, warto podkreślić, że podaż ogórka jest jeszcze chwiejna i wiele zależy od warunków pogodowych. Zmiany mogą więc zajść niespodziewanie.

Nieco inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku ogórków gruntowych. Wprawdzie i w tym przypadku zauważalne były spadki, niemniej… Ceny oferowane producentom w ramach wynagrodzenia zatrzymały się na nieco wyższym pułapie. Aktualnie mogą oni oczekiwać stawek oscylujących w przedziale 8,00-11,00 zł za kilogram.

Odnosząc się natomiast do importowanych ogórków szklarniowych z Holandii… Wyprzedaż towaru wciąż trwa. Importerzy martwią się wzrostem podaży krajowego warzywa, przez co starają się pozbyć zalegających partii w jak najkrótszym czasie. Z tego względu można napotkać ogórka w cenie 4,00 zł za kilogram. Ci bardziej wytrwali oferują importowany produkt w cenie 6,00 zł za kilogram.

Related Posts

  1. Aktualne ceny krajowych pomidorów
  2. Pijany traktorzysta
  3. Problem z importem zboża z Ukrainy
  4. Import rzodkiewki z Holandii

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności