yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny włoszczyzny poszły tropem cen marchwi, pietruszki i porów

Ceny włoszczyzny poszły tropem cen marchwi, pietruszki i porów [21.12.2023]

Ceny marchwi, pietruszki oraz porów skoczyły. Rolnicy zwiększyli z tego powodu także ceny włoszczyzny. Ile więc wynoszą? Wszystko zależy od jakości. 

Aktualnie na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach rolnicy mogą spodziewać się cen włoszczyzny na poziomie 5,00-8,00 zł za sztukę. Skąd tak duży przedział cenowy?

Wszystko zależy od warzyw, które zostały wykorzystane do zrobienia takowego zestawu. Niższej jakości warzywa wchodzące w skład włoszczyzny zapewniają stawki rzędu 5,00 zł za sztukę. Najwyższa jakość to natomiast, tak jak wspominaliśmy 8,00 zł za sztukę.

Niemniej, najczęściej spotykana cena to około 7,00 zł za sztukę.

Warto zauważyć, że wskazane ceny są wyższe względem poprzedzających tygodni. Wynika to rzecz jasna ze wzrostu cen warzyw, które wchodzą w skład włoszczyzny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Zarówno ceny marchwi, pietruszki, jak i porów wystrzeliły ostatnio w górę. Krajowi rolnicy nie zdążyli bowiem zebrać plonów ze względu na pogodę, która nieustannie uniemożliwiała wjazd na pola. Podaż na rynku spadła, a pojawiające się braki wpłynęły na stawki.

Nie inaczej sytuacja wyglądała w gospodarstwach, które położone są poza granicami Polski. Czy to Holandia, czy Belgia… Zbiory pozostawały bardzo utrudnione w każdym kraju.

Aktualnie rolnicy starają się wykorzystać okno czasowe.

Odnosząc się do cen włoszczyzny należy też wspomnieć o pracownikach. Ich dostępność jest niska. Wynagrodzenie z kolei, względem poprzednich sezonów, zdecydowanie wyższe.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl