yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościImport ogórków z Rosji. Kto na to pozwala?

Import ogórków z Rosji. Kto na to pozwala?

Sezon na polskie ogórki wciąż trwa. Na rynku pojawił się jednak konkurencyjny produkt. Ogórki, jak się okazuje, sprowadzane są z Rosji. Krajowi plantatorzy zadają sobie tylko jedno pytanie… Kto na to wszystko pozwala?

Import ogórków z Rosji rozpoczął się już w pierwszych miesiącach aktualnego roku. Mimo wielu apeli i próśb ze strony producentów nie podjęto żadnych działań, by ukrócić ten szkodliwy proceder. Nieustannie dochodziły do nas również sygnały o fałszowaniu kraju pochodzenia. Poszkodowani zostali wówczas zarówno polscy rolnicy, jak i konsumenci.

Co stało się w kolejnych miesiącach? Podaż polskich ogórków na rynku stopniowo wzrastała, a import wygasł. Wydawać by się mogło, że problem minął bezpowrotnie, ale ostatnie dni sugerują zupełnie coś innego. Import ogórków z Rosji ponownie się rozpoczął. Polscy rolnicy zadają sobie tylko jedno pytanie… Kto na to wszystko pozwala?

Dlaczego import ogórków z Rosji jest niedopuszczalny? Odpowiedź jest bardzo prosta. Sprowadzanie warzyw z Rosji jest formą wsparcia tamtejszej gospodarki, a każdy z nas zna sytuację, która ma miejsce na Ukrainie. Na tym się jednak nie kończy. Cały proceder odbywa się w momencie, w którym polscy rolnicy wciąż prowadzą uprawy.

Warto również zaznaczyć, że wraz z wybuchem wojny wprowadzono szereg sankcji, które w dużym stopniu uderzyły w wiele sektorów gospodarki. Tyczy się to także rolników, którzy z trudem pokrywają rekordowo wysokie koszty produkcji. Import ogórków, a także wszystkich pozostałych warzyw z Rosji, zdaje się więc być niemoralny i niedopuszczalny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Na ten moment ciężko wskazać o jakich ilościach importowanego towaru mowa, ale z czasem dostawy z Rosji, jeśli proceder nie zostanie ukrócony, najprawdopodobniej zwiększą się w znaczącym stopniu. Nie możemy dopuścić, by tamtejsze warzywa zalały nasz rynek. Szczególnie w aktualnej sytuacji. Poszkodowani zostaną zarówno rolnicy, jak i konsumenci.

Poniżej kilka ujęć wykonanych przez naszego czytelnika na jednym z większych rynków hurtowych w Polsce. Zdjęcia pochodzą z końca ubiegłego tygodnia, mianowicie z piątku.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl