yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościImport ziemniaków z Belgii stanął. Co z krajowym warzywem?

Import ziemniaków z Belgii stanął. Co z krajowym warzywem? [13.11.2023]

Import ziemniaków z Belgii tymczasowo ustał. Jak wygląda sytuacja na rynku w Broniszach? Jak kształtują się ceny polskich i zagranicznych ziemniaków? 

Sezon na krajowe ziemniaki nie ustaje, jednak na rynku możemy napotkać towar z importu, a konkretnie z Belgii. Niemniej, sytuacja nieco się zmieniła. Tamtejszy produkt był i jest sprzedawany w cenie 23,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 1,53 zł za kilogram. Co ważne, importerzy twierdzą, że popyt na towar w tej cenie zmalał. Na rynku wprawdzie wciąż możemy zobaczyć palety ziemniaków z Belgii, jednak póki co nie ma nowych dostaw.

Jak natomiast sytuacja przedstawia się w przypadku krajowych ziemniaków? Tutaj możemy napotkać ceny zaczynające się już od 20,00 zł za 15 kilogramowy worek, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 1,33 zł. Tyczy się to oczywiście sprzedaży hurtowej, a konkretnie ilości paletowych. Przy nieco mniejszych ilościach rolnicy na rynku w Broniszach mogą natomiast oczekiwać cen rzędu 23,00-25,00 zł za worek, czyli 1,53-1,66 zł za kilogram.

Wyżej wskazane stawki tyczą się odmian, których podaż jest nieco większa. Mowa o odmianie Catania, Noya czy Sifra. W przypadku odmian mało dostępnych, spośród których w aktualnym roku możemy wyróżnić popularną Irgę, ceny są zdecydowanie wyższe. W większości sytuacji zamykają się one w przedziale 30,00-32,00 zł za worek. W przeliczeniu na kilogram stawki przedstawiają się więc na poziomie 2,00-2,13 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl