yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościJakie są aktualne ceny ogórków? Import z Rosji trwa nieprzerwanie

Jakie są aktualne ceny ogórków? Import z Rosji trwa nieprzerwanie [07.11.2023]

Krajowi producenci ogórków nie od dziś mierzą się z konkurencją ze strony towaru importowanego z Rosji. Jak przedstawia się sytuacja na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach? Jak kształtują się aktualne ceny ogórków?

Zacznijmy od krajowych ogórków. Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach, wraz z biegiem czasu, towaru jest coraz mniej. Zmniejszająca się podaż znajduje oczywiście odzwierciedlenie w cenach, których mogą spodziewać się polscy producenci.

Jak przedstawiają się aktualne ceny ogórków? W przypadku krajowych ogórków szklarniowych cena dochodzi obecnie do 8,00 zł za kilogram. Nieco wyższe ceny tyczą się z kolei ogórków w typie gruntowym. Producenci mogą się tutaj spodziewać stawek na poziomie 10,00 zł za kilogram. Odnosi się to jednak do towaru najwyższej jakości.

Niestety… W dalszym ciągu do Polski napływa towar z Rosji. Importowane z tamtejszych stron ogórki szklarniowe kosztują obecnie około 6,00 zł za kilogram. Co więcej, importerzy oferują również rosyjskie ogórki w typie gruntowym. W tym przypadku ceny przedstawiają się na poziomie 9,00 zł za kilogram. Możemy je rozpoznać po ciemnozielonej barwie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl