Jakie są aktualne ceny ziemniaków na Broniszach? Ile można zarobić? [09.11.2023]

Worki z ziemniakami Bronisze

Sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach, jeśli chodzi o ceny ziemniaków, uległa pewnym zmianom. Jak przedstawia się aktualnie? Ile można zarobić? 

Sytuację na rynku ziemniaków ciężko sprecyzować, gdyż wszystko zależy od okoliczności. Mowa chociażby o ilości, którą zainteresowany jest odbiorca, podaży w danym momencie, a także odmianie, którą oferuje producent. Stawki są różne. Jak to wygląda na Broniszach?

Zacznijmy od nieco bardziej popularnych na ten moment ziemniaków, czyli odmian Catania, Noya lub chociażby Sifra. Wśród ogłoszeń możemy napotkać oferty typu 18,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 1,20 zł za kilogram. Niemniej, aktualnie na rynku w Broniszach cena to minimum 22,00 zł za worek, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 1,46 zł. W większości przypadków ceny oscylują jednak na poziomie 25,00 zł za 15 kilogramów, czyli 1,66 zł za kilogram. Tak jak wspominaliśmy, wiele zależy od okoliczności w danej chwili.

Na tym się nie kończy, gdyż niektórzy rolnicy mogą spodziewać się cen na poziomie 32,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram jest to 2,13 zł. Jak uzyskać cenę na tym pułapie? Kluczowa okazuje się w tym wypadku odmiana. Niemal od początku sezonu na rynku w Broniszach występuje deficyt ziemniaków o białym miąższu. Mowa oczywiście o odmianie, którą jest Irga. Wyższe ceny tyczą się również odmiany Irys.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności