Kilkadziesiąt tysięcy złotych straty na zakupie nawozów przez internet…

Rolnik i zarazem mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który na portalu społecznościowym chciał kupić nawozy, został oszukany na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policja apeluje o ostrożność podczas internetowych transakcji i stosowanie w „ sieci” zasady ograniczonego zaufania.

W ostatnich dniach do ostrołęckich policjantów zgłosił się mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który poinformował ich o oszustwie podczas internetowej transakcji.

27-latek powiedział, że 17 marca bieżącego roku na popularnym portalu społecznościowym, mianowicie na grupie dotyczącej rolnictwa, zainteresował się ogłoszeniem dotyczącym sprzedaży nawozów za kwotę 84000 złotych.

W celu sfinalizowania transakcji przelał ustaloną podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą sumę pieniędzy na wskazane przez niego konto. Towar ten w poniedziałek miał być dostarczony do kupującego.

Niestety do chwili obecnej nie otrzymał zamówionych nawozów, ani też zwrotu gotówki, natomiast sprzedający przestał odbierać telefony.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle.

Funkcjonariusze proszą tym samym o ostrożność podczas robienia internetowych transakcji. W przypadku zakupów o tak dużej wartości, być może warto zastanowić się nad tym, aby pojechać nawet kilkaset kilometrów i sprawdzić, czy taki towar w ogóle fizycznie istnieje. Takie postępowanie z pewnością zmniejszy ryzyko, że zostaniemy oszukani.

Źródło: KMP Ostrołęka

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności