yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKołodziejczak wziął sprawy w swoje ręce. „Miejsce rolników nie jest na drodze”

Kołodziejczak wziął sprawy w swoje ręce. „Miejsce rolników nie jest na drodze”

Protest rolników na granicy trwa. Sytuacja jest krytyczna. Sprawy bierze jednak w swoje ręce Michał Kołodziejczak. Świeżo upieczony wiceminister rolnictwa wprost zaznacza, że niekontrolowany import to jedno z największych zagrożeń. 

Michał Kołodziejczak zawitał dziś na proteście rolników w Medyce. – Podnoszone tutaj postulaty są słuszne, a my pracujemy by jak najszybciej zostały spełnione. Miejsce rolników nie jest na drodze. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy rozmowy w MRiRW – zapewniał.

Wiceminister Michał Kołodziejczak wprost stwierdził ponadto, że przywóz towarów rolno-spożywczych z Ukrainy to jedno z największych zagrożeń dla naszego rolnictwa.

Sami rolnicy odbierają Michała Kołodziejczaka dość dobrze. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Sytuacja jest niezwykle napięta. Wiceminister jest natomiast otwarty na rozmowy i w przeciwieństwie do swoich poprzedników nie boi się wyjść do rolników.

Kołodziejczak zapewniał również protestujących, że wykorzystuje wszelkie możliwości, aby zmienić sytuację na polskiej wsi. W ostatnim czasie zostało sporządzone rozporządzenie o kredytach płynnościowych. Wkrótce zostaną wprowadzone zmiany do ustawy o podatku, a do UE wpłynął wczoraj wniosek o miliard złotych na dopłaty do kukurydzy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: @EKOlodziejczak_

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

1 KOMENTARZ

  1. Mam nadzieję że dopłaty będą do tony sprzedanej kukurydzy a nie do hektara uprawy . Bo są rolnicy którzy dzierżawią pola na umowę słowną . A wnioski o dopłaty składa właściciel gruntu a pole obrabia dzierżawca i w takim przypadku jeśli będą dopłaty do hektara to dzierżawca nie dostanie tylko ten co składał wniosek o dopłatę . Właśnie teraz jest taka sytuacja z suszowym pieniądze bierze ten co składał wnioski o dopłaty bezpośrednie a nie ten co obrabia pola . I właśnie wniosek o suszowe mógł złożyć tylko ten co składał wniosek o dopłaty bezpośrednie

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl