yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKoniec szaleństw na rynku pietruszki

Koniec szaleństw na rynku pietruszki [21.12.2023]

Rolnicy nieustannie kopią zalegające na polach warzywa. Tyczy się to także pietruszki, która od razu po zebraniu trafia na rynek. Odbiło się to w cenach. Wcześniej skoczyły one na dość wysoki poziom. Niestety, dziś widać spadki.

Aktualne ceny pietruszki na rynku w Broniszach zaczynają się już od 5,00-6,00 zł za kilogram w hurcie. Spadek widać również w stawkach tyczących się sprzedaży detalicznej. Krajowi rolnicy mogą aktualnie spodziewać się cen rzędu 7,00-8,00 zł za kilogram.

W ramach przypomnienia, cena pietruszki w ostatnim czasie oscylowała na poziomie 6,50-9,00 zł za kilogram. Niższe stawki tyczyły się towaru nieprzygotowanego do sprzedaży, sprzedawanego w hurcie. Wyższe ceny odnosiły się z kolei do warzywa sortowanego i układanego, które oferowano w nieco mniejszych ilościach warszawskim kupcom.

Spadek cen wynika rzecz jasna ze wzrostu podaży na rynku. Rolnicy od kilku dni sukcesywnie kopią pietruszkę, która wcześniej zalegała na polach z uwagi na niekorzystne warunki. Większość zebranych warzyw trafia bezpośrednio do sprzedaży. Producenci notują duże zainteresowanie towarem niekonfekcjonowanym. Pozwala to zaoszczędzić czas, który mogą przeznaczyć na przygotowanie innych warzyw.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl