yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMarchew tańsza na Ukrainie już niemal o 80%. Dominuje towar słabej i...

Marchew tańsza na Ukrainie już niemal o 80%. Dominuje towar słabej i średniej jakości

Marchew tanieje na Ukrainie w zatrważającym tempie. Stawki spadły już o 76% i są znacznie niższe niż w Polsce. Co spowodowało tak drastyczną obniżkę cen? Ile aktualnie kosztuje marchew na Ukrainie? 

W ramach ciekawostki, powracamy na ukraiński rynek…

Warunki pogodowe zaskoczyły każdego, a w tym także producentów warzyw na Ukrainie. Ciepłe dni znalazły bowiem odzwierciedlenie w jakości marchwi, którą rolnicy przechowywali w magazynach. Produkty z dnia na dzień zauważalnie ją traciły.

Każdy starał się uniknąć strat, a na ukraińskim rynku pojawiła się bardzo duża ilość towaru. Najczęściej były to oczywiście produkty średniej i niskiej jakości. Wysoka podaż, a także niezadowalająca jakość momentalnie odbiły się na cenach marchwi. Ile obecnie wynoszą?

Aktualne ceny marchwi na Ukrainie

W minionym tygodniu zaobserwowano kolejne już obniżki cen marchwi. Wówczas, jak podaje serwis EastFruit, stawki obniżyły się średnio o 12% względem poprzedniego tygodnia. Producenci w sprzedaży hurtowej mogli i wciąż mogą liczyć na co najwyżej 6-9 UAH za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Uwzględniając aktualny kurs oznacza to, że cena marchwi na Ukrainie zamyka się w przedziale 0,60-0,90 zł za kilogram. Względem pierwszych dni marca 2023 roku stawki są niższe o 76%. Spadek widzimy również porównując aktualną sytuację do tej, którą wiedzieliśmy w 2022 roku.

Taki stan rzeczy odbija się również na cenach innych produktów, które oferują producenci na Ukrainie. Zatrważająco niskie ceny marchwi niskiej i średniej jakości uniemożliwiają bowiem uzyskanie wyższych stawek producentom, którzy posiadają dobrej jakości towar.

Źródło: east-fruit.com

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl