yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościMiał być spadek, a będzie znaczący wzrost. Ceny porów kierują się w...

Miał być spadek, a będzie znaczący wzrost. Ceny porów kierują się w górę [04.01.2024]

Ceny porów kierują się w górę, a rolnicy przewidują kolejne podwyżki. Wszystko za sprawą niskiej dostępności warzywa. Czego spodziewać się w przyszłości?

Jakie są aktualne ceny porów?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach ceny porów wzrosły. Realne do osiągnięcia stawki zamykają się aktualnie w przedziale 6,75-7,50 zł za kilogram. Względem ostatnich dni oznacza to podwyżkę o około 0.50 zł na kilogramie. Warto przy tym podkreślić, że wskazana cena z pewnością nie spadnie. Utrzyma się na zbliżonym poziomie lub wzrośnie. Uwzględniając sytuację na rynku drugi scenariusz jest dość prawdopodobny.

Ceny importu nie pozostawiają złudzeń

Importerzy, którzy sprowadzają towar na krajowy rynek, notują wzrost cen porów. Na zachodzie Europy minimalna cena zakupu oscyluje na dzień dzisiejszy w granicach 7,00 zł za kilogram. Uwzględniając wszelkie koszty należy przyjąć, że ten sam produkt kosztowałby w Polsce około 8,00-9,00 zł za kilogram. Wchodzą w to koszty transportu, a także marża importera. Wyższe ceny importu dadzą rolnikom większe możliwości negocjacji stawek.

Sprzyjająca prognoza na przyszłość

Podsumowując, ceny porów wzrosły o około 0,50 zł na kilogramie. Rolnicy mogą bowiem spodziewać się stawek na poziomie 6,75-7,50 zł za kilogram. Zarazem, drożeje także import, przez co polscy producenci będą mogli wynegocjować lepsze warunki. Szczególnie, że krajowe pory wypadają bardzo dobrze względem importu, jeśli chodzi o jakość.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl