yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMirosław Maliszewski zajmie się warzywami. Siekierski powoła zespół ds. rynku owoców i...

Mirosław Maliszewski zajmie się warzywami. Siekierski powoła zespół ds. rynku owoców i warzyw

Na czele zespołu, odpowiedzialnego za rynek owoców i warzyw, stanie Mirosław Maliszewski – prezes Związku Sadowników RP. – Trzeba działać na rzecz obniżenia kosztów produkcji i poprawić możliwości zbytu – mówił Siekierski. 

Zespół ds. rynku owoców i warzyw

Minister Czesław Siekierski spotkał się wczoraj z przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Mirosławem Maliszewskim, który pełni również funkcję prezesa Związku Sadowników RP.

Podczas spotkania zapadła decyzja o powołaniu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zespołu ds. rynku owoców i warzyw. W rozmowie uczestniczył także sekretarz stanu Stefan Krajewski.

Koszty produkcji i możliwości zbytu

Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji na rynku owoców i warzyw, ze szczególnym uwzględnieniem jabłek i owoców miękkich, głównie w kontekście liberalizacji wymiany handlowej pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Ukrainą.

Minister Czesław Siekierski podkreślił, że widzi potrzebę zabezpieczenia rynku owoców i warzyw przed nadmiernym napływem tych produktów z Ukrainy. – Aby wzmocnić pozycję naszego sadownictwa, trzeba zablokować dopływ tych artykułów spoza UE i dobrze zorganizować rynek – powiedział minister.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Czesław Siekierski zauważył, że należy popracować nad stabilizacją rynku owoców i warzyw. – Trzeba działać na rzecz obniżenia kosztów produkcji i poprawić możliwości zbytu – mówił szef resortu rolnictwa.

W kontekście sadownictwa minister podkreślił konieczność powiązania produkcji jabłek z przetwórstwem i handlem, aby sadownicy mieli swój udział także w przetwarzaniu owoców.

Pracami Zespołu ds. rynku owoców i warzyw będzie kierował Mirosław Maliszewski.

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl