yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościHiszpania: ograniczony eksport owoców i warzyw

Hiszpania: ograniczony eksport owoców i warzyw

Hiszpański eksport świeżych owoców i warzyw wyniósł w 2022 roku 12 mln ton, co oznacza spadek o 10,4 procent w stosunku do roku poprzedniego. Według danych celnych, wartość eksportu wzrosła o 1,6 procent, osiągając 15,93 mld euro. Było to mniej niż pierwotnie prognozowane przez FEPEX 3 procent.

W przypadku warzyw eksport skurczył się o 7 procent w 2022 r. do 5,3 mln ton. Eksport papryki spadł o 7 procent do 795 669 ton, następnie sałaty spadł o 12 procent do 714 503 ton, pomidorów o 5 procent do 629 269 ton, a kapusty o 7 procent do 500 520 ton. Tymczasem łączna wartość eksportu warzyw wzrosła o 7 proc. do 7,086 mld euro.

Gwałtowny spadek wolumenu eksportu warzyw potwierdzony ostatecznymi danymi za 2022 r. wynika w dużej mierze z niekorzystnego klimatu, który spowodował różnego rodzaju incydenty, takie jak duży spadek produkcji owoców pestkowych w Aragonii i Katalonii w wyniku wysokich wiosennych temperatur lub nieustanne deszcze w kwietniu i maju w Murcji” – powiedział Fepex.

Europa wchłonęła 96 procent eksportu, z czego 81 procent sprzedawano w Unii Europejskiej. Wysyłki na rynki poza UE wzrosły o 4 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Za: Fruitnet.com

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl