yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrzegląd aktualnych cen ziemniaków na rynku hurtowym Bronisze 12.04.2024

Przegląd aktualnych cen ziemniaków na rynku hurtowym Bronisze 12.04.2024

Sprawdziliśmy, jakie są aktualne ceny ziemniaków w dniu 12.04.2024. Na rynku hurtowym Bronisze, oprócz krajowego produktu, znajdziemy również młode ziemniaki z Cypru, Egiptu i Grecji. 

Ile za kilogram polskich ziemniaków na rynku Bronisze?

Aktualne na dzień 12.04.2024 ceny polskich ziemniaków żółtych wynoszą na rynku hurtowym w Broniszach 1,53 zł/kg. Cena za worek (15 kg) to 23,00 zł. Nieco inaczej wygląda to w przypadku ziemniaków o jasnym miąższu, czyli odmian Catania, Noya, a także Sifra. Aktualne ceny tych ziemniaków wahają się w przedziale od 2,00 do 2,13 zł/kg w hurcie, czyli 30,00-32,00 zł za worek. W sprzedaży detalicznej stawki dochodzą natomiast do 2,33 zł/kg. Cena za worek ziemniaków wynosi w tym przypadku 35,00 zł.

Co z Irgą? Irga pojawia się na rynku w Broniszach coraz rzadziej. Podaż tej odmiany przez cały sezon pozostawała na dość niskim poziomie. Pozytywnie wpływało to oczywiście na ceny dla producentów, które pozostawały wysokie. Na ten moment, jeśli Irga pojawi się na rynku w Broniszach, sprzedawana jest najczęściej w cenie 2,00-2,33 zł/kg.

Import z Holandii i Belgii. Jakie ceny za kilogram?

Niezmiennie na rynku w Broniszach możemy napotkać towar sprowadzany z Holandii, a także Belgii, jednak w tym przypadku dostawy są zdecydowanie rzadsze. Oczywiście mówimy tu o ziemniakach z ubiegłorocznych zbiorów. Ile kosztuje kilogram? Ceny ziemniaków z Holandii i Belgii dochodzą do 2,33 zł/kg, czyli 35,00 zł za worek.

Młode ziemniaki z Cypru, Egiptu i Grecji

Młode ziemniaki z importu stają się coraz popularniejsze wśród odbiorców. Z roku na rok towaru przybywa. Jak natomiast przedstawiają się ceny młodych ziemniaków spoza Polski? Cena młodych ziemniaków z Cypru dochodzi aktualnie do 4,50 zł/kg. Towar z Grecji kosztuje natomiast około 4,00 zł/kg. W przypadku produktu z Egiptu stawki są niższe, ale w ostatnich dniach zauważalny był wzrost. Uprzednio tamtejsze ziemniaki sprzedawano za 2,50 zł/kg. Aktualnie cena młodych ziemniaków z Egiptu wynosi 2,80 zł/kg.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl