yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNie ma porozumienia. Co więc podpisano w Jasionce?

Nie ma porozumienia. Co więc podpisano w Jasionce?

Rolnicy są oburzeni doniesieniami o podpisaniu porozumienia, w którym nie ma żadnych konkretów. Osoby, które podpisały dokument, nieustannie twierdzą jednak, że nie jest to porozumienie. Ma to być lista problemów, które będą rozpatrywane z udziałem premiera i strony społecznej. Michał Kołodziejczak podkreśla ponadto, że wartość owego dokumentu jest bardzo duża.

Uzgodnienia w Jasionce

– Dla obu stron były to bardzo trudne rozmowy. Rozmawialiśmy do późna, ale udało nam się uzgodnić zbiór wzajemnych zobowiązań – podkreślił sekretarz stanu Michał Kołodziejczak podczas briefingu prasowego podsumowującego debatę z rolnikami uczestniczącymi w protestach.

Relacje handlowe z Ukrainą

Wiceminister zwrócił uwagę, że znaczna część podpisanego zbioru zobowiązań dotyczy kwestii handlowych pomiędzy Polską a Ukrainą. – Dzisiaj najistotniejsze jest wypracowanie zasad handlowych pomiędzy Polską a Ukrainą – powiedział sekretarz stanu Michał Kołodziejczak.

W myśl osiągniętych uzgodnień, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wystąpi do Rady Ministrów z wnioskiem o wstrzymanie tranzytu produktów, które obecnie objęte są już embargiem. Blokadzie mają podlegać wszystkie wrażliwe produkty.

– Zakładamy, że takie rozwiązanie będzie obowiązywało do czasu osiągnięcia porozumienia w sprawie zasad handlowych pomiędzy Polską a Ukrainą, które będzie zabezpieczało nasz rynek – podkreślił wiceminister. Z kolei jak podkreślali uczestnicy rozmów – porozumienie powinno mieć wymiar wspólnotowy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Rekompensaty dla rolników

Sekretarz stanu Michał Kołodziejczak zwrócił uwagę, że wstrzymanie tranzytu ma służyć także zabezpieczeniu tego, aby udzielane rolnikom wsparcie –  głównie dla producentów zboża –  trafiało rzeczywiście do rolników.

Zielony Ład

W kwestii Zielonego Ładu – jego kompleksowy przegląd ma doprowadzić do uproszczeń w zakresie przepisów dotyczących ekoschematów, a także zmniejszenia biurokratycznych obciążeń.

– Nad zmianą zasad będziemy pracowali wspólnie i dlatego wartość dokumentu, w którym spisaliśmy uzgodnienia, jest bardzo duża – podkreślił wiceminister. – To nam, stronie rządowej, daje bardzo silny mandat do pracy – dodał sekretarz stanu Michał Kołodziejczak.

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl