yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNowe ciągniki rolnicze. Jedna jaskółka wiosny nie czyni także na rynku maszyn

Nowe ciągniki rolnicze. Jedna jaskółka wiosny nie czyni także na rynku maszyn

W minionym miesiącu odnotowano wzrost rejestracji nowych ciągników. Październik to drugi miesiąc z rzędu, w którym dostrzeżono ten trend. Niemniej, dane z całego roku nie są optymistyczne. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

W październiku 2023 roku zarejestrowano 960 szt. nowych ciągników. Warto zauważyć, że październik to drugi miesiąc z rzędu kiedy notujemy wzrost rejestracji. W stosunku do września bieżącego roku zarejestrowano o 22 szt. więcej nowych ciągników.

960 szt. to również więcej niż we wrześniu 2022 roku, kiedy to zarejestrowano 937 szt. nowych maszyn. Sumarycznie od początku roku zarejestrowano jednak 8126 szt. nowych ciągników. To o 1670 szt. mniej niż przed rokiem, co oznacza spadek o 17 %.

W ramach podsumowania, ostatnie dwa miesiące prezentują się optymistycznie. Spoglądając na dane tylko z września i października można pokusić się o stwierdzenie, że sytuacja finansowa gospodarstw w Polsce kieruje się ku poprawie. Niemniej…

Tak jak wspominaliśmy, jedna jaskółka wiosny nie czyni. W okresie od stycznia do października 2023 roku, porównując z tym samym okresem w 2022 roku, zarejestrowano o 17% mniej nowych ciągników rolniczych. Te dane mówią same za siebie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Koszty produkcji pozostają niestety na bardzo wysokim poziomie. Wzrosły ceny nawozów, paliwa, a także wielu innych surowców wykorzystywanych w uprawie warzyw i innych płodów rolnych. Odzwierciedleniem tego jest wspomniany 17% spadek rejestracji.

Źródło: PIGMiUR

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl