Nowe ciągniki rolnicze. Jedna jaskółka wiosny nie czyni także na rynku maszyn

Ciągnik rolniczy z kombajnem do ziemniaków

W minionym miesiącu odnotowano wzrost rejestracji nowych ciągników. Październik to drugi miesiąc z rzędu, w którym dostrzeżono ten trend. Niemniej, dane z całego roku nie są optymistyczne. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

W październiku 2023 roku zarejestrowano 960 szt. nowych ciągników. Warto zauważyć, że październik to drugi miesiąc z rzędu kiedy notujemy wzrost rejestracji. W stosunku do września bieżącego roku zarejestrowano o 22 szt. więcej nowych ciągników.

960 szt. to również więcej niż we wrześniu 2022 roku, kiedy to zarejestrowano 937 szt. nowych maszyn. Sumarycznie od początku roku zarejestrowano jednak 8126 szt. nowych ciągników. To o 1670 szt. mniej niż przed rokiem, co oznacza spadek o 17 %.

W ramach podsumowania, ostatnie dwa miesiące prezentują się optymistycznie. Spoglądając na dane tylko z września i października można pokusić się o stwierdzenie, że sytuacja finansowa gospodarstw w Polsce kieruje się ku poprawie. Niemniej…

Tak jak wspominaliśmy, jedna jaskółka wiosny nie czyni. W okresie od stycznia do października 2023 roku, porównując z tym samym okresem w 2022 roku, zarejestrowano o 17% mniej nowych ciągników rolniczych. Te dane mówią same za siebie.

Koszty produkcji pozostają niestety na bardzo wysokim poziomie. Wzrosły ceny nawozów, paliwa, a także wielu innych surowców wykorzystywanych w uprawie warzyw i innych płodów rolnych. Odzwierciedleniem tego jest wspomniany 17% spadek rejestracji.

Źródło: PIGMiUR

Related Posts

  1. Zakłady Azotowe Kędzierzyn
  2. Ciągnik rolniczy Farmtrac 25G
  3. Przyczepa rolnicza
  4. Ciągnik rolniczy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności