yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPaliwowe szaleństwo. Rolnicy alarmują o brakach. Orlen zaprzecza doniesieniom…

Paliwowe szaleństwo. Rolnicy alarmują o brakach. Orlen zaprzecza doniesieniom…

Okres wzmożonych prac polowych wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na paliwo. Surowca, jak donoszą rolnicy, nie można jednak normalnie kupić. Tymczasem, Orlen zaprzecza doniesieniom i mówi o szerzeniu dezinformacji…

W ostatnim czasie wywiązała się dyskusja na temat dostępności paliw. W mediach pojawia się wiele doniesień o braku możliwości zakupu surowca. Problem dotyczy również rolników. Dystrybutorzy, jak informuje Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza, nie są w stanie dostarczać producentom paliwa na bieżąco. Inne zdanie ma jednak Orlen, który wskazuje na szerzenie dezinformacji. Zdaniem koncernu, paliwa nie brakuje…

– Na stacjach ORLEN i na rynku hurtowym nie brakuje paliw. Ta dezinformacja w sposób oczywisty przypomina sytuację z początku 2022 r., gdy po wybuchu wojny na Ukrainie na polskich stacjach przełożyła się na powszechny strach przed brakiem paliw. […] To działania nieodpowiedzialne. Co więcej – choć od miesięcy słyszymy, że ceny benzyny i oleju napędowego w Polsce są za wysokie, dziś zostaliśmy zaatakowani w TVN24 za to, że… NIE PODNOSIMY CEN TYCH PALIW – czytamy w komunikacie prasowym.

Jak podkreśla koncern, Grupa ORLEN ma 65% rynku paliwowego w Polsce. Spółka twierdzi, że wywiązuje się ze wszystkich kontraktów zawartych z odbiorcami hurtowymi, a dostawy benzyny i oleju napędowego do wszystkich klientów zewnętrznych oraz na stacje paliw ORLEN przebiegają bez zakłóceń. – Wszyscy odbiorcy, którzy posiadają umowy z Grupą ORLEN, byli zaopatrywani w taką ilość paliwa, jaką zadeklarowali – dodaje koncern. Spółka raz jeszcze zaznacza, że jednym z następstw fuzji z LOTOSem i stworzenia koncernu multienergetycznego, będzie zapewnienie w Polsce niższych cen paliw.

Pozostaje pytanie… Kto ma w tym wszystkim rację? Warto również zauważyć, że w komunikacie wydanym przez koncern paliwowy wyraźnie zaznaczono, że wywiązywał się on z wcześniej zawartych kontraktów z odbiorcami hurtowymi. Co więc z tymi, którzy owych kontraktów nie mieli podpisanych? Czy w tym przypadku dostawy paliw również przebiegały bez zakłóceń? Odnosząc się natomiast do “niższych” cen na stacjach i drożejącej ropy na rynku światowym. Wiele osób przypisuje do zbliżającym się wyborom. Mamy tylko nadzieję, że po ich zakończeniu stawki nie wystrzelą momentalnie w górę.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KPIR / Biuro Prasowe Orlen

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl