yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDo Polski zbliża się gorąca i niebezpiecznie burzowa pogoda. Nad Europą ścierać...

Do Polski zbliża się gorąca i niebezpiecznie burzowa pogoda. Nad Europą ścierać się będzie jesień i lato

Do Polski zbliża się ostatnia tak gorąca masa powietrza w tym roku. Oprócz upałów powrócą tropikalne noce, gwałtowne burze zwłaszcza z silnym wiatrem oraz opady gradu.

Pierwsze symptomy zmian w pogodzie pojawią się już jutro rano na zachodzie kraju, gdzie znad Niemiec może dotrzeć burza z wałem chmurowym, ale o łagodnym przebiegu. Chmura przemieszczając się przez Pomorza, Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk na wschód będzie zanikać. Kolejne burze pojawią się wieczorem i znów na zachodzie kraju. Wieczorne i wczesno nocne burze mogą już nieść silny wiatr do 90 km/h oraz opady gradu.

W piątek powrócą także upały – na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Wielkopolsce, Kujawach, Ziemi Łódzkiej, Opolszczyźnie i Górnym Śląsku temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Na wschodzie jeszcze chłodno – dużo chmur sprawi, że zobaczymy maksymalnie 22-25 stopni.

W sobotę zagrzmi głównie od Podlasia po Mazury, Warmię, Kaszuby. Groźne zjawiska zawitają do Polski w niedzielę i w poniedziałek. W tych dniach nad Polską ścierać ma się upalne powietrze po wschodniej stronie Polski – do 33 stopni oraz zimne z zachodu – na wschodzie Niemiec zaledwie 14 stopni. Pomiędzy wschodnią granicą Polski a zachodnią przemieszczać się mogą bardzo groźne burze wiatrowe z wiatrem powyżej 100 km/h. To wiatr oraz w mniejszym stopniu nawalne deszcze będą czynić zniszczenia.

Po burzach w poniedziałek temperatury spadną do około 18-24 stopni

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl