yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNowe dopłaty dla rolników. Otrzymają je plantatorzy kalafiorów i brokułów

Nowe dopłaty dla rolników. Otrzymają je plantatorzy kalafiorów i brokułów

Mateusz Morawiecki, podczas rozmów z rolnikami, zapowiedział pomoc za straty w związku z problemem odbioru szybko dojrzałych warzyw. Dopłaty mają trafić do plantatorów kalafiorów i brokułów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

– Rolnicy zapewniają naszemu państwu bezpieczeństwo żywnościowe, a swoją ciężką pracą przyczyniają się do rozwoju Polski. Obowiązkiem państwa jest zapewnić rolnikom bezpieczeństwo ekonomiczne i prawne. Tam, gdzie w grę wchodzi interes polskich rolników, tam zawsze będziemy interweniować w ich obronie – zapewnia rolników KPRM.

Pomoc rządu za szkody powstałe w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Kancelarię Premiera Rady Ministrów, rząd nie zostawia rolników samych sobie – działa natychmiast, gdy potrzebują pomocy i wsparcia. O czym konkretnie mowa? Podczas rozmów z rolnikami premier Mateusz Morawiecki zapowiedział pomoc dla tych, którzy ponieśli straty w związku z uprawą warzyw.

– Dzisiaj usłyszałem o bardzo ważnym problemie. Otóż ze względu na szczególnie ciepły wrzesień – bardzo szybko zaczęły dojrzewać kalafiory, brokuły i pojawił się taki problem z ich odbiorem. One praktycznie już teraz w wielu miejscach przejrzały i straty, które ponieśli rolnicy są duże. Rozmawiałem z ministrem rolnictwa i poleciłem mu przygotować cały schemat rekompensaty za te straty, które pojawiły się u rolników – poinformował premier.

Ponadto minister rolnictwa spotkał się niedawno z sadownikami i plantatorami owoców. Rozmowy dotyczyły udzielenia pomocy za szkody powstałe w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych dla producentów, których straty wynoszą poniżej 70% upraw.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

„Wspieramy polskiego rolnika”

Szef polskiego rządu podkreślił, że rolnicy mogą liczyć na wsparcie niezależnie od okoliczności. Przywołał liczne przykłady – suszę, epidemię ASF, COVID-19, kryzys energetyczny – podczas których rząd udzielał rolnikom wsparcia. Ale to nie jedyne formy pomocy dla polskiej wsi ze strony rządu. Od 2023 r. aż 97% gospodarstw o wielkości do 50 hektarów otrzymuje dopłaty powyżej średniej unijnej

– Doceniamy ciężką pracę rolników. Dlatego dzięki naszym działaniom, rolnicy jeśli stracili na sprzedaży zboża, mogli ubiegać się o dopłatę. W przypadku pszenicy dofinansowania wyniosło 3025 zł za hektar. Dzięki naszej polityce, możliwe są również dopłaty do pozostałych zbóż. Stworzyliśmy także system dopłat do nawozów oraz rozwinęliśmy dopłaty do paliwa rolniczego – wymienia KPRM.

Źródło: KPRM

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl