Ogórki z Rosji rządzą polskim rynkiem… Aktualne ceny w hurcie [13.11.2023]

Uprawa ogórków w szklarni

Ogórków z Rosji jest na krajowym rynku niezwykle dużo. Importerzy sprowadzili również towar z Hiszpanii, jednak było to poważnym błędem. Warzywo z polskich gospodarstw występuje z kolei w bardzo małej ilości. Jak wyglądają ceny?

Sezon na ogórki zakończył się bardzo wcześnie w wielu polskich gospodarstwach. Aktualnie na rynku w Broniszach pozostała już zaledwie jedna firma (VegaPOL), która oferuje krajowe warzywo. Nie oznacza to jednak, że ogórków brakuje. Niemniej, kluczowe jest pochodzenie owego towaru. Zdecydowana większość to niestety ogórki z Rosji. Można również napotkać produkt z Hiszpanii, jednak importerzy, którzy go sprowadzili, mają dosyć poważne problemy.

Jak przedstawiają się aktualne ceny ogórków na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach? Tak jak wspominaliśmy, krajowe warzywo oferuje obecnie tylko jedna firma z Polski. Aktualna cena polskich ogórków szklarniowych to około 8,00-8,50 zł za kilogram.

Jak natomiast sytuacja kształtuje się w przypadku ogórków z importu? Towar pochodzący z Rosji kosztuje obecnie około 5,50 zł za kilogram. Niektórzy importerzy sprowadzili również towar z Hiszpanii, jednak jak się przekonali, decyzja była poważnym błędem. Podaż ogórków z Rosji jest bowiem bardzo wysoka. Cena zakupu ogórków z Hiszpanii wynosiła natomiast 10,00 zł za kilogram. Importerzy starają się sprzedawać produkt w cenie 7,00 zł za kilogram. Nie jest to jednak proste i tak czy inaczej wiąże się to z niemałą stratą.

Related Posts

  1. Kalafiory w skrzynkach Bronisze
  2. Ziemniaki w workach Bronisze
  3. Dynia Hokkaido przekrój
  4. Worki z ziemniakami Bronisze
  5. Polska cukinia w klatkach
  6. Polskie ogórki gruntowe
  7. Brukselka w workach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności