yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPierwsza fasolka szparagowa w Polsce. Sprawdź aktualne ceny fasolki szparagowej 15.04.2024

Pierwsza fasolka szparagowa w Polsce. Sprawdź aktualne ceny fasolki szparagowej 15.04.2024

Polska fasolka szparagowa jest już na rynku hurtowym w Broniszach. Stawki pozostają na ten moment dość wysokie. Ile kosztuje kilogram? Jakie są aktualne ceny fasolki szparagowej w dniu 15.04.2024? 

Sezon 2024 stale zaskakuje. Tym razem nie jest inaczej. Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pojawiła się pierwsza partia krajowej fasolki szparagowej. Ilość jest na ten moment bardzo mała, ale w nadchodzących tygodniach z pewnością wzrośnie. Jak natomiast przedstawiają się ceny na początku sezonu? Sprawdziliśmy, ile kosztuje polska fasolka szparagowa w dniu 15.04.2024. Czego spodziewać się na Broniszach?

Ile za kilogram krajowej fasolki szparagowej?

Aktualne ceny polskiej fasolki szparagowej na rynku w Broniszach w dniu 15.04.2024 oscylują na poziomie 60,00 zł/kg. Oczywiście nie jest to niska cena, ale należy mieć na względzie, że sezon dopiero się rozpoczyna, natomiast produkcja we wczesnych terminach jest kosztowna i wiąże się z ryzykiem. Jak wysoka jest podaż? Na rynku w Broniszach pojawił się dziś jeden producent, który miał ze sobą 100 kg polskiej fasolki szparagowej.

Warto przy tym wyszczególnić, że sezon na krajową fasolkę szparagową jeszcze raczkuje. Znaczący wzrost podaży nastąpi dopiero w nadchodzących tygodniach. Wówczas można się także spodziewać spadku cen. Początkowo korekty będą jednak nieznaczne. W ramach przypomnienia, fasolka szparagowa w minionym sezonie pojawiła się w notowaniach 4 maja. W tamtym momencie producenci byli w stanie uzyskać około 50,00-60,00 zł/kg. Na początku czerwca 2023 roku ceny utrzymywały się jeszcze na poziomie około 30,00 zł/kg.

Jakie koszty ponoszą producenci?

Tak jak już niegdyś wspominaliśmy, uprawa fasolki szparagowej na pierwszy rzut oka może wydawać się dosyć prosta, jednak w praktyce jest zupełnie odwrotnie. Rośliny są bowiem bardzo podatne na zmiany warunków pogodowych. Mają wysokie wymagania cieplne. Producenci muszą ponadto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu stanowiska, nawożeniu i wielu innych kwestiach… Wszystko wiąże się z wysokimi kosztami i ryzykiem.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl