Poprawa na rynku cebuli? Aktualne ceny w hurcie [30.10.2023]

Cebula w workach hurt

Jak przedstawiają się aktualne ceny cebuli na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach? Jakich stawek mogą spodziewać się rolnicy? 

Sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach zdaje się kierować się ku lepszemu. Cena cebuli zdołała się bowiem utrzymać, a nawet przedstawia się na wyższym poziomie względem minionego tygodnia. Duże znaczenie mają tutaj warunki pogodowe. Dni stały się nieco chłodniejsze. Zdaniem hurtowników zminimalizowało to strach przed większymi zakupami.

Jak więc przedstawiają się aktualne ceny cebuli na rynku w Broniszach? Obecnie przedział cenowy wynosi 25,00-30,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 1,66-2,00 zł za kilogram. Najczęściej spotykane stawki to 28,00 zł za worek, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 1,86 zł. Wszystko jest rzecz jasna zależne od ilości, którą zainteresowany jest obiorca.

Warto jednak zaznaczyć, że wśród ofert na rynku pojawiły się kolejne partie towaru ze wschodu. Trudno stwierdzić czy importowana cebula pochodzi z Rosji, czy z Kazachstanu. Niemniej, nie zmienia to faktu, że krajowi producenci muszą mierzyć się z konkurencją.

Całe szczęście jakość zagranicznego towaru znacząco odbiega od polskiego produktu. Importowana cebula jest słabo doczyszczona i wizualnie nie prezentuje się tak dobrze jak warzywo od polskich producentów. Jak natomiast kształtują się w tym przypadku ceny? Ceny cebuli z importu przedstawiają się na ten moment w granicach 1,60 zł za kilogram.

Related Posts

  1. Polska cebula w workach
  2. Skrzynka z kalafiorami
  3. Marchew w workach
  4. Dynie sprzedaż detaliczna
  5. Polska papryka hurt

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności