yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
Aktualności„Nie godzimy się na zaniżanie ceny papryki!”

„Nie godzimy się na zaniżanie ceny papryki!”

Sytuacja z dnia na dzień wygląda coraz gorzej… Sezon na dobre się nie rozpoczął, a już teraz ceny papryki są zaniżane w znaczącym stopniu. Dokąd nas to doprowadzi? Nie możemy przecież liczyć, że cena będzie wzrastać, gdy towar zacznie napływać w większych ilościach. Konieczne są natychmiastowe działania…

– Szerokim strumieniem napływają do nas negatywne informacje o zaniżeniu ceny przez podmioty skupujące paprykę czerwoną. Przodownikami tego procederu są firmy, które w dniu dzisiejszym oferują 4.70 zł za kilogram czerwonej papryki – informują producenci papryki.

Zarazem apelują o to, aby nie dostarczać papryki w tej cenie, jeśli istnieje szansa na nieco bardziej uczciwe stawki. Nakłady potrzebne do wyprodukowania kilograma, względem poprzednich lat, znacząco wzrosły. Krótko mówiąc… Koszty produkcji są aktualnie bardzo wysokie.

– Nie ma na to zgody producentów! Sezon jeszcze na dobre się nie rozpoczął i ilość towaru pozostawia wiele do życzenia. Apelujemy do wszystkich producentów, aby rozsądnie wybierali rynek zbytu dla swojego produktu wypracowanego w pocie czoła – zaznaczają producenci.

Nad swoim podejściem powinny zastanowić się również podmioty skupowe… Producenci apelują do właścicieli skupów, aby dla dobra wszystkich zjednoczyli się z nimi w walce o przetrwanie produkcji polskiej papryki.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

– Panowie skupowi! Pytamy dlaczego godzicie się na obniżanie ceny papryki, jeżeli nie ma podstaw ku temu! Jeżeli chcecie zadowolić Waszych odbiorców to dołóżcie im ze swojej puli! Inaczej sami doprowadzicie do zniszczenia naszych gospodarstw – wyjaśniają producenci.

Skoro o odbiorcach mowa… Kluczowa w tym wszystkim jest także polityka sieci handlowych oraz hurtowni. Na ten moment mają one bardzo duży udział w rynku i to często od nich zależy los producenta. Warto więc, aby owe podmioty zastanowiły się czy chcą w przyszłości handlować polską papryką…

Źródło: Apel „Papryka Producenci Papryki”

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl