yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościUwaga na domokrążców!

Uwaga na domokrążców!

Kto nie słyszał jeszcze o kradzieżach w gospodarstwach? Niestety, to wciąż powtarzający się temat. Złodziejaszków, którzy tylko szukają okazji, by położyć łapska na naszej własności jest pełno. Inowrocławska policja ostrzega przed osobami, które pod różnymi pretekstami próbują dostać się na teren posesji. Nie wszyscy mają uczciwe zamiary.

Kilka dni temu w jednej z wsi pod Inowrocławiem na teren gospodarstwa wjechał samochód osobowy koloru zielonego. Osoby, które nim przyjechały usilnie zagadywały właściciela, by ten je wpuścił.

Policja ostrzega, by nie wpuszczać osób obcych do domów. Takie osoby mogą nie mieć uczciwych zamiarów. Stąd apel do właścicieli gospodarstw i posesji, by zamykać bramy wjazdowe, furtki, drzwi, nawet na chwilę, gdy wychodzimy do ogrodu, czy na pobliskie pole. Domokrążcy bowiem mają ułatwiony dostęp wjeżdżając bezpośrednio na teren posesji. Bywa, że pomimo uwag właściciela, szybko nie chcą stamtąd wyjść, czy odjechać samochodem.

Rozmowa jaką prowadzą dotyczy różnych tematów: czy osoba mieszka sama, kto jest w domu, czy coś od nich kupi, w coś zainwestuje, oferują pod jakąś legendą rzekomo różne usługi itp.

Takie osoby pojawiające się niespodziewanie na terenie posesji mogą nawet w taki sposób robić rozpoznanie, by okraść dom lub włamać się w bliskiej przyszłości do niego. Na pytania osób obcych, przykładowo o sąsiadów, kiedy ich nie ma, kiedy wracają do domu, czy pracują i gdzie, nie wchodźmy z nimi w dyskusje. Bądźmy przewidujący oraz nie lekceważmy podobnych sygnałów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Jeśli ktoś spotkałby się z taką sytuacją należy: stanowczo odmówić wejścia do mieszkania, nie pokazywać gdzie trzyma się pieniądze, zapamiętać numer rejestracyjny samochodu i rysopis osób, skontaktować się z numerem alarmowym inowrocławskiej policji 47 7528 210 i powiedzieć o całej sytuacji, można też korzystając z aplikacji Moja Komenda ustalić kontakt do dzielnicowego i jemu przedstawić przebieg zdarzenia – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka.

Niemniej, sprawa nie tyczy się jedynie Inowrocławia i pobliskich wsi. Pamiętajmy, że chodzi tu o naszą własność i nasze pieniądze. Bez względu na to, w jakim regionie Polski mamy swoje gospodarstwa – pilnować trzeba się cały czas. Nie dokładajmy sobie problemów i każdego nieznajomego, który odwiedza nasze miejsce zamieszkania, traktujmy z nieufnością.

Telefon na policję to nie wstyd a pamiętajmy – ludzie są różni, łatwo się pomylić…

Źródło: KPP w Inowrocławiu

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl