„Polska ma najtańsze nawozy w Europie” – twierdzi prezes Zakładów Chemicznych Police

Nawożenie

W kontekście wysokich cen nawozów w mediach pojawiła się bardzo ciekawa wypowiedź prezesa Zakładów Chemicznych Police. Jego zdaniem nawozy drożeją, ale nadal są niższe niż w innych krajach.

W audycji “Na Szczecińskiej Ziemi” Mariusz Drab, czyli prezes Zakładów Chemicznych Police podkreśla, że owszem, nawozy drożeją, ale stawki w Polsce są nadal niższe niż w wielu innych krajach. Wyjaśnia również, że owszem, ceny w ostatnich miesiącach podskoczyły o kilkaset procent na skutek wyższych cen surowców do produkcji, przede wszystkim gazu.

Na razie jednak są tańsze niż zagranicą, a jest to skutek wprowadzenia przez rząd zerowej stawki VAT na ten produkt. – Nawozy są w Polsce tańsze o 500-700 złotych na tonie. W kontekście samej obniżki VAT patrzyłbym na to jak na łańcuch: obniżka VAT w iluś elementach procesu produkcji żywności, aż do samego końca, czyli do konsumenta. Ma to być elementem osłonowym galopującej inflacji – ocenił Mariusz Grab.

Grab podkreślił jednak, że jego zdaniem ceny nadal będą rosły.

Co o tym sądzicie?

Źródło: radioszczecin.pl

Related Posts

  1. Ziemniaki w workach na rynku

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności