Rolnicy napotykają problemy przy zbiorach. Aktualne ceny selera korzeniowego [03.10.2023]

Seler korzeniowy

Rolnicy napotykają problemy przy zbiorach selera korzeniowego. Niemniej, podaż na rynku w Broniszach rośnie, natomiast ceny kształtują się na niskim poziomie. 

Zbiory selera korzeniowego rozpoczęły się w wielu regionach Polski. Rolnicy napotykają tutaj jednak niemałe przeszkody. Warunki pogodowe w aktualnym roku były dość ciężkie. Ziemia jest twarda i wysuszona, a podczas kopania jest to dużym problemem. Z tego też względu w wielu przypadkach rolnicy są zmuszeni nawadniać plantacje przed zbiorami.

Niemniej… Nie zmienia to faktu, że na rynku hurtowym w Broniszach, a także na pozostałych rynkach w innych regionach Polski, zaczyna pojawiać się coraz więcej selera korzeniowego. Wzrost podaży znajduje rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach dla rolników.

Jakie są aktualne ceny selera korzeniowego na rynku w podwarszawskich Broniszach? Tak jak wspominaliśmy, wzrost podaży spowodował spadek cen uzyskiwanych przez rolników. Na ten moment przedstawiają się one na poziomie około 2,00 zł za kilogram.

Related Posts

  1. Ogórki z Rosji
  2. Michał Kołodziejczak
  3. Dynia
  4. Na tej plantacji uprawiane są kalafiory kiłoodporne

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności