yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRolnicy protestują o lepsze jutro. Brak regulacji między Polską a Ukrainą doprowadza...

Rolnicy protestują o lepsze jutro. Brak regulacji między Polską a Ukrainą doprowadza do dramatu na polskiej wsi

Na polsko-ukraińskiej granicy trwa protest przewoźników. Wczoraj do protestujących dołączyli rolnicy. Na miejscu zjawił się również Michał Kołodziejczak, który przedstawił jasne stanowisko. Blokada szybko się nie skończy.

– Dziś rozpoczynają się rolnicze protesty na granicy Polski z Ukrainą w Medyce. Ciągle płacimy za nieodpowiedzialną, beznadziejną i nieperspektywiczną politykę PIS. Jestem w drodze do Medyki na miejsce protestu. Unormowanie relacji gospodarczych, handlowych Polski i Ukrainy to jedno z ważniejszych zadań dla nowego rządu. Będę pilnował tego tematu – zaznaczył wczoraj Michał Kołodziejczak na swoich mediach społecznościowych.

– Opisywany dziś szeroko raport NIK na temat przywozu zbóż z Ukrainy pokazuje jak wielkimi oszustami byli i są nadal politycy PIS. Wszystkie dane – które były negatywne dla Polski – mieli podane jak na tacy. Jednak Henryk Kowalczyk ciągle zapewniał, że wszystko jest pod kontrolą. Było całkiem inaczej. Na dodatek PiSowscy politycy zapewniali UE, że w Polsce wszystko jest w porządku i tym samym opóźnili jakiekolwiek reakcje wspólnoty. Świadomie zdradzili nasze, polskie interesy. To jest świństwo. Listy firm importujących zboże nadal nie pokazali. Taka laurka na koniec ich rządzenia – przekazuje lider Agrounii.

Niedługo później Michał Kołodziejczak był już na miejscu. – Jestem na proteście w Medyce. Byłem, jestem i będę razem z rolnikami. Sprawy polskiej wsi są mi najbliższe i takie pozostaną. Brak regulacji między Polską a Ukrainą doprowadza do dramatu na polskiej wsi. Cena kukurydzy jest na dramatycznie niskim poziomie. 8 lat rządów PiS’u to totalne rozwalenie rolnictwa. Rynki rolne są całkowicie zdestabilizowanie. PiS nas zostawia z wielkimi problemami – zaznaczył Michał Kołodziejczak po dotarciu na miejsce.

Na miejscu lider Agrounii zwrócił się ponadto do aktualnego ministra rolnictwa, a konkretnie Roberta Telusa, którego obecności na proteście nie odnotowano. – Gdzie pan jest? Pan się boi przyjechać do rolników i powiedzieć, że nie poradził pan sobie z sytuacją w rolnictwie? Zapraszamy do Medyki, odwagi – zachęcał Michał Kołodziejczak.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: @EKOlodziejczak_

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl