yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWzrost cen kapusty pekińskiej. Ile za kilogram na Broniszach?

Wzrost cen kapusty pekińskiej. Ile za kilogram na Broniszach? [28.12.2023]

Ceny kapusty pekińskiej pną się w górę. Stawki wzrosły zarówno w hurcie, jak i detalu. Jak przedstawia się aktualna sytuacja na rynku w Broniszach? 

Aktualnie na rynku hurtowym w Broniszach producenci mogą spodziewać się cen kapusty pekińskiej na poziomie 4,00 zł za kilogram. Tyczy się to sprzedaży hurtowej. W przypadku nieco mniejszych ilości zdarza się, że stawki są wyższe. Górna granica w sprzedaży detalicznej to obecnie 4,50 zł za kilogram. Jak wcześniej przedstawiały się ceny?

W ramach przypomnienia, ceny zaczęły wzrastać już przed Świętami. Wówczas rolnicy mogli spodziewać się w hurcie cen na poziomie 3,20-3,30 zł za kilogram. Stawki rzędu 4,00 zł za kilogram tyczyły się sprzedaży detalicznej. Niemniej, na rynku oferowano również nieco mniej pożądaną kapustę, której cena oscylowała w granicach 2,40 zł za kilogram.

W pewnym stopniu podwyżki są spowodowane wyglądem oferowanego towaru. Na rynek trafiła bowiem kapusta wyróżniająca się intensywną, zieloną barwą i to ona jest ceniona przez odbiorców. W przypadku takowego towaru wzrost stawek jest dość znaczący.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl