yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNiskie ceny cukinii. Jakie aktualnie są stawki za kilogram?

Niskie ceny cukinii. Jakie aktualnie są stawki za kilogram? [26.06.2023]

Ilość cukinii na rynku hurtowym w Broniszach jest stosunkowo wysoka. Nie można jednak tego samego powiedzieć o zainteresowaniu wśród odbiorców, przez co ceny spadają. Jakich stawek mogą obecnie spodziewać się producenci?  

Wraz z biegiem czasu ilość krajowej cukinii na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach znacząco wzrosła. Jak to zazwyczaj bywa, zwiększająca się podaż ma odzwierciedlenie w spadku cen. Niestety, tym razem nie jest inaczej.

Zainteresowanie wśród odbiorców okazało się bowiem zbyt niskie względem wspomnianej podaży. Producenci nie mieli więc innego wyjścia i musieli dopasować się do sytuacji. Mówiąc krótko, stawki dla rolników prezentują się dziś niezwykle niekorzystnie.

Jakie są aktualne ceny warzywa? Na ten moment ceny krajowej cukinii zamykają się w przedziale 3,00-4,00 zł za kilogram. Wszystko zależy tutaj od jakości. Jak wiemy, konsumenci kupują oczami i niekiedy małe wady mogą wywrzeć znaczącą różnicę.

W tym przypadku mowa chociażby o niewielkich zadrapaniach na skórce, które rzecz jasna nie mają wpływu na smak czy wartości odżywcze. Odbiorcy niestety unikają takiego towaru, przez co ceny są niższe. To samo tyczy się sztuk w nieco większym kalibrze.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wśród ofert napotkamy również kabaczki. Warto jednak pamiętać, że rynek ten jest jednak stosunkowo mały. Niemniej… Producenci, którzy posiadają je w ofercie, mogą obecnie oczekiwać cen rzędu 4,00-5,00 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl