yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZałamanie cen pomidorów na Ukrainie. Czym było to spowodowane? Ile obecnie wynoszą...

Załamanie cen pomidorów na Ukrainie. Czym było to spowodowane? Ile obecnie wynoszą stawki?

Warunki pogodowe przyspieszyły dojrzewanie pomidorów na Ukrainie, zarówno tych z upraw szklarniowych, jak i tunelowych. Wzrost podaży na rynku, mimo popytu na wysokim poziomie, niemal momentalnie przyczynił się do spadku cen.

Warunki pogodowe, mianowicie ciepłe i słoneczne dni, zdaniem ekspertów EastFruit, przyczyniły się do wzmożenia zbiorów pomidorów. Pomidorów zarówno z upraw szklarniowych, jak i tunelowych. Wprawdzie popyt na ukraińskim rynku pozostaje na dość wysokim poziomie, jednak zainteresowanie to okazuje się niewystarczające względem dużych ilości na warzywa, które oferują producenci.

Z tego też względu na przestrzeni tygodnia ceny pomidorów na Ukrainie drastycznie spadły. Obecnie utrzymują się na poziomie 40-60 UAH za kilogram. Uwzględniając aktualny kurs daje nam to 4,40-7,15 zł za kilogram. Wszystko zależy rzecz jasna od jakości i wolumenu. Jak natomiast uprzednio kształtowały się stawki? Wcześniej ukraińscy producenci mogli spodziewać się średnio o 25% wyższych cen.

Warto ponadto zaznaczyć, że producenci pomidorów na Ukrainie liczą się z tym, że niebawem mogą nastąpić dalsze spadki cen. Wynika to z tego, że w wielu gospodarstwach właśnie rozpoczęły się zbiory. Warzywo będzie więc napływać na rynek w coraz większych ilościach. Niemniej… Na ten moment, uzyskiwane przez nich stawki pozostają średnio o 16% wyższe niż w lipcu 2022 roku.

Źródło: east-fruit.com

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl