Biopartner w rękach firmy Biobest

fot. Biobest N.V.

Biopartner sp. z o.o., pionier i wiodący dystrybutor biologicznych środków ochrony roślin, trzmieli do zapylania, nawozów i biopestycydów na polskim rynku ogrodniczym oraz Biobest Group NV – globalny gracz w dziedzinie kontroli biologicznej i zapylania z siedzibą w Belgii, 26 kwietnia ogłosiły, że firma Biobest nabyła 60% udziałów w Biopartnerze. Oba przedsiębiorstwa współpracowały ze sobą od 30 lat.

Przedsiębiorstwo Biopartner Sp. z o.o. powstało w 1992 roku i zostało pierwszym dystrybutorem w Polsce produktów firmy Biobest Group NV. Janusz Piątkowski i Tomasz Domagała początkowo dostarczali ogrodnikom trzmiele do zapylania pomidorów w uprawie pod osłonami. Wraz z poszerzaniem się asortymentu firmy Biobest rosła oferta przedsiębiorstwa Biopartner – z czasem objęła ona owady pożyteczne zwalczające szkodniki roślin uprawnych (warzywniczych, sadowniczych – jagodowych pod osłonami, roślin ozdobnych), biostymulatory, bionawozy, biopestycydy i narzędzia do monitorowania zdrowotności roślin.
Janusz Piątkowski, jeden z właścicieli firmy Biopartner, skomentował: „Cieszymy się, że branża ochrony biologicznej upraw szybko się rozwija na całym świecie. Producenci są coraz bardziej doświadczeni w tym zakresie i sprawdzają wszystkie opcje ochrony

biologicznej zanim sięgną po chemiczne środki ochrony roślin. Ogólnie w Polsce z roku na rok wzrasta wykorzystanie metod ochrony biologicznej. Ponadto rosnąca dostępność biopestycydów pomaga zapewnić rozwój systemu Integrowanej Ochrony Roślin. Biopartner oferuje rzetelne doradztwo w zakresie biokontroli i szybką dostawę wysokiej jakości produktów do ogrodników w Polsce. Z radością ogłaszam nasz sojusz z firmą Biobest – to świetny sposób na uczczenie 30-lecia Biopartnera i jego współpracy z Biobest. Pomoże nam to szybciej się rozwijać i eksplorować inne rynki w Polsce.”

Tomasz Domagala, współwłaściciel firmy Biopartner, dodał, że stworzenie silnej sieci podddystrybutorów w Polsce było kluczowe do osiągnięcia sukcesu tego przedsiębiorstwa. Polska to duży kraj, a uprawy rozsiane są na jego całej powierzchni. Nasi poddystrybutorzy, wspierani przez naszych specjalistów, gwarantują niezawodne i regularne wsparcie techniczne na miejscu. Doradztwo techniczne to jeden z kluczowych aspektów współpracy z ogrodnikami, dzięki któremu się wyróżniamy – powiedział T. Domagała.

Marc Mertens z firmy Biobest Group NV, przyznał, że głęboko wierzy w potencjał polskiego rynku i wzrostu zainteresowania ochroną biologiczną. Dlatego podjęliśmy ten krok w kierunku nabycia większościowego udziału w firmie Biopartner. Wieloletnia i silna współpraca pozwoli nam dalej umacniać naszą ofertę i pozycję w Polsce. Biobest zwiększy swoje wsparcie dla Biopartnera i polskich producentów w celu dalszego promowania biologicznej ochrony upraw – podsumował M. Mertens.
Wkrótce nazwa Biopartner zmieni się na Biobest Polska.

Na podstawie informacji firmy Biobest N.V.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności