yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościBiopartner w rękach firmy Biobest

Biopartner w rękach firmy Biobest

Biopartner sp. z o.o., pionier i wiodący dystrybutor biologicznych środków ochrony roślin, trzmieli do zapylania, nawozów i biopestycydów na polskim rynku ogrodniczym oraz Biobest Group NV – globalny gracz w dziedzinie kontroli biologicznej i zapylania z siedzibą w Belgii, 26 kwietnia ogłosiły, że firma Biobest nabyła 60% udziałów w Biopartnerze. Oba przedsiębiorstwa współpracowały ze sobą od 30 lat.

Przedsiębiorstwo Biopartner Sp. z o.o. powstało w 1992 roku i zostało pierwszym dystrybutorem w Polsce produktów firmy Biobest Group NV. Janusz Piątkowski i Tomasz Domagała początkowo dostarczali ogrodnikom trzmiele do zapylania pomidorów w uprawie pod osłonami. Wraz z poszerzaniem się asortymentu firmy Biobest rosła oferta przedsiębiorstwa Biopartner – z czasem objęła ona owady pożyteczne zwalczające szkodniki roślin uprawnych (warzywniczych, sadowniczych – jagodowych pod osłonami, roślin ozdobnych), biostymulatory, bionawozy, biopestycydy i narzędzia do monitorowania zdrowotności roślin.
Janusz Piątkowski, jeden z właścicieli firmy Biopartner, skomentował: „Cieszymy się, że branża ochrony biologicznej upraw szybko się rozwija na całym świecie. Producenci są coraz bardziej doświadczeni w tym zakresie i sprawdzają wszystkie opcje ochrony

biologicznej zanim sięgną po chemiczne środki ochrony roślin. Ogólnie w Polsce z roku na rok wzrasta wykorzystanie metod ochrony biologicznej. Ponadto rosnąca dostępność biopestycydów pomaga zapewnić rozwój systemu Integrowanej Ochrony Roślin. Biopartner oferuje rzetelne doradztwo w zakresie biokontroli i szybką dostawę wysokiej jakości produktów do ogrodników w Polsce. Z radością ogłaszam nasz sojusz z firmą Biobest – to świetny sposób na uczczenie 30-lecia Biopartnera i jego współpracy z Biobest. Pomoże nam to szybciej się rozwijać i eksplorować inne rynki w Polsce.”

Tomasz Domagala, współwłaściciel firmy Biopartner, dodał, że stworzenie silnej sieci podddystrybutorów w Polsce było kluczowe do osiągnięcia sukcesu tego przedsiębiorstwa. Polska to duży kraj, a uprawy rozsiane są na jego całej powierzchni. Nasi poddystrybutorzy, wspierani przez naszych specjalistów, gwarantują niezawodne i regularne wsparcie techniczne na miejscu. Doradztwo techniczne to jeden z kluczowych aspektów współpracy z ogrodnikami, dzięki któremu się wyróżniamy – powiedział T. Domagała.

Marc Mertens z firmy Biobest Group NV, przyznał, że głęboko wierzy w potencjał polskiego rynku i wzrostu zainteresowania ochroną biologiczną. Dlatego podjęliśmy ten krok w kierunku nabycia większościowego udziału w firmie Biopartner. Wieloletnia i silna współpraca pozwoli nam dalej umacniać naszą ofertę i pozycję w Polsce. Biobest zwiększy swoje wsparcie dla Biopartnera i polskich producentów w celu dalszego promowania biologicznej ochrony upraw – podsumował M. Mertens.
Wkrótce nazwa Biopartner zmieni się na Biobest Polska.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Na podstawie informacji firmy Biobest N.V.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl