• taśmy nawodnienie warzywa susza uprawa
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościInsektycyd warzywny Verimark® 200 SC niezbędny w szklarniach

Insektycyd warzywny Verimark® 200 SC niezbędny w szklarniach

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wreszcie mamy w Polsce długo oczekiwaną rejestrację insektycydu do produkcji szklarniowej warzyw. Na to rozwiązanie czekali zarówno producenci ale i doradcy, którzy poznali wcześniej walory produktu. Verimark® jest nie tylko insektycydem ale technologią do stosowania w systemach fertygacji i nawadniania, dzięki czemu jako jedyny dziś produkt daje długie działanie systemiczne zabezpieczając rośliny od wewnątrz.

Kliknij tu i dowiedz się więcej.

Czym jest Verimark®?

To insektycyd oparty  o najnowszą substancję CYAZYPYR®, jest to substancja która zwalcza zarówno szkodniki gryzące (gąsienice, chrząszcze) ale także ssące (wciornastki, mszyce, mączliki).

Specjalna formulacja

Verimark® 200 SC dzięki specjalnej formulacji może być podany do systemu korzeniowego rośliny i wraz z sokami rozprowadzony do wszystkich tkanek – uzyskując w ten sposób efekt systemiczności. Szczególnie w szklarniach taka aplikacja jest łatwa gdyż standardem są wysokiej jakości systemy fertygacji i irygacji. Produkt można łatwo podać przez aplikację podajnikami typu „dosatron”. Ważne aby tak cenny produkt stosować SOLO (nie mieszać z innymi produktami czy nawozami tak aby nie zakłócić jego pełnej skuteczności). Insektycyd podajemy pod koniec 1/3 cyklu nawadniania z wodą o pH nie większym niż 7. Oczywiście temperatura wody nie może odbiegać znacząco od 15-25°C, a jej ilość powinna być taka jak przy standardowym nawadnianiu. Reszta cyklu ma na celu wypłukanie resztek preparatu z instalacji.

Efekt systemiczności

Substancja czynna trafia w ten sposób do systemu korzeniowego roślin, jest pobierana i wraz z sokami rozprowadzana po całej roślinie. Daje to efekt długiego działania, a żerujące szkodniki, na powierzchni roślin, bardzo szybko przestają żerować i zamierają.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Nowe uprawy i szkodniki

Produkt po wcześniejszej rejestracji otrzymał możliwość stosowania w szklarniach w uprawach: pomidor, ogórek, papryka, bakłażan, dyniowate, sałata, fasola i truskawka.

Jeśli chodzi o szkodniki to warto zwrócić uwagę na najważniejsze z nich: skośnik pomidorowy, wciornastek tytoniowiec i zachodni, mszyca brzoskwiniowo-ziemniaczana, mszyca ogórkowa, mączlik ostroskrzydły i szklarniowy czy miniarki.

Bezpieczeństwo i selektywność

Dzięki aplikacji przez systemy fertygacji i ochronie od wewnątrz roślin, jest on w pełni bezpieczny przy stosowaniu biologicznej ochrony na bazie organizmów pasożytniczych oraz stosowaniu zapylaczy. Ważne jest aby stosować produkt w cyklu przed albo po wylocie trzmieli. Firma FMC dysponuje także listą przebadanych organizmów pożytecznych, na które Verimark® nie wpływa.

Produkt ma tylko 1 dzień karencji dla większości upraw.

Stosowanie Verimark®

Podstawowa dawka to 500 ml/ha, stosowana solo pod koniec 1/3 cyklu nawadniania. Ilość zabiegów od 2 do 4 w sezonie (szczegółowy opis w etykiecie produktu).

Więcej informacji na STRONIE i u przedstawicieli handlowych.

Zapraszamy do stosowania tego unikatowego produktu w szerokiej gamie szkodników!

ZE ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN NALEŻY KORZYSTAĆ Z ZACHOWANIEM BEZPIECZEŃSTWA. PRZED KAŻDYM UŻYCIEM PRZECZYTAJ INFORMACJE ZAMIESZCZONE W ETYKIECIE I INFORMACJE DOTYCZĄCE PRODUKTU. ZWRÓĆ UWAGĘ NA ZWROTY WSKAZUJĄCE RODZAJ ZAGROŻENIA ORAZ PRZESTRZEGAJ ŚRODKÓW BEZPIECZEŃSTWA ZAMIESZCZONYCH W ETYKIECIE.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl