yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOgórek pięknie plonuje, ale jego cena nadal bardzo niska

Ogórek pięknie plonuje, ale jego cena nadal bardzo niska

Południe Mazowsza to zagłębie paprykowe. Jednak są gospodarstwa, w których urozmaica się asortyment. Standardami są fasolka szparagowa, cukinia. Tymczasem pojawiają się także inne gatunki, na przykład ogórek typu midi. 22 czerwca cena hurtowa oscylowała na poziomie 1 zł/kg.

W gospodarstwie Jankowskich, w miejscowości Dęba, w nowoczesnych tunelach foliowych stawianych przez firmę Farmer, uprawiana jest odmiana Melen. Rozsada szczepiona na dyni figolistnej.

Ogórki – odmiana Melen

Rośliny były sadzone w połowie maja. Po 2-3 tygodniach od posadzenia roślin na miejsce stałe ogrodnicy rozpoczęli pierwszy zbiór owoców. W tym gospodarstwie stosowana jest ochrona biologiczna firmy Koppert.

Ochrona biologiczna w uprawie ogórka
Rozsada ogórka była sadzona w połowie maja

 22 czerwca cena hurtowa ogórka była na poziomie 1 zł/kg. Producenci mają nadzieję, że ta stawka się dźwignie w lipcu i sierpniu, wtedy większość gospodarstw w Polsce właśnie wykonuje drugie nasadzenia.

22 czerwca rośliny intensywnie plonowały

W chwili, gdy nagrywałam materiał filmowy przez region Potworowa przechodziła potężna burza. W miejscowości Dęba przeszła ona łagodnie, tymczasem kilka kilometrów dalej, w okolicy Klwowa, nawałnica wyrządziła ona ogromne straty.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl