Ogórek pięknie plonuje, ale jego cena nadal bardzo niska

Południe Mazowsza to zagłębie paprykowe. Jednak są gospodarstwa, w których urozmaica się asortyment. Standardami są fasolka szparagowa, cukinia. Tymczasem pojawiają się także inne gatunki, na przykład ogórek typu midi. 22 czerwca cena hurtowa oscylowała na poziomie 1 zł/kg.

W gospodarstwie Jankowskich, w miejscowości Dęba, w nowoczesnych tunelach foliowych stawianych przez firmę Farmer, uprawiana jest odmiana Melen. Rozsada szczepiona na dyni figolistnej.

Ogórki – odmiana Melen

Rośliny były sadzone w połowie maja. Po 2-3 tygodniach od posadzenia roślin na miejsce stałe ogrodnicy rozpoczęli pierwszy zbiór owoców. W tym gospodarstwie stosowana jest ochrona biologiczna firmy Koppert.

Ochrona biologiczna w uprawie ogórka
Rozsada ogórka była sadzona w połowie maja

 22 czerwca cena hurtowa ogórka była na poziomie 1 zł/kg. Producenci mają nadzieję, że ta stawka się dźwignie w lipcu i sierpniu, wtedy większość gospodarstw w Polsce właśnie wykonuje drugie nasadzenia.

22 czerwca rośliny intensywnie plonowały

W chwili, gdy nagrywałam materiał filmowy przez region Potworowa przechodziła potężna burza. W miejscowości Dęba przeszła ona łagodnie, tymczasem kilka kilometrów dalej, w okolicy Klwowa, nawałnica wyrządziła ona ogromne straty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności