yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościStarty wywołane wichurami – działania Węgrów

Starty wywołane wichurami – działania Węgrów

Uszkodzone folie, połamane konstrukcje, a szczególnie konieczność i koszt ich naprawy to wynik ostatnich wichur. Zastanawialiśmy się co można w takiej sytuacji zrobić. Tymczasem węgierski rząd nie zwlekał z działaniami. Na co mogą liczyć węgierscy rolnicy?

Zaledwie kilka dni zajęło władzom na Węgrzech wprowadzenie ubezpieczeń kryzysowych będących wsparciem dla rolników żyjących z upraw płodów rolnych. Jest to znacząca pomoc, szczególnie w niepewnych czasach, w których przyszło nam egzystować. Poza odszkodowaniami za szkody wywołane klęskami żywiołowymi producentom przysługuje także odszkodowanie z tytułu utraty dochodu wynoszącej minimum 30 procent spowodowanej innymi czynnikami, a w tym za szkodę wynikającą z warunków pogodowych, kosztów produkcji, chorób zwierząt czy warunków rynkowych.

Nie ma się co oszukiwać, idea brzmi dobrze. Szczególnie, jeśli spojrzymy na sytuację w naszym kraju.  Niejednokrotnie otrzymywaliśmy od Państwa przykre informacje dotyczące skali zniszczeń. Niestety, u nas firmy ubezpieczeniowe unikają podpisywania umów, jeśli ryzyko jest znaczące, a nawet jeśli jest taka możliwość to koszty są zwyczajnie zbyt wysokie.

Nasuwa się nam tylko jedno pytanie… Kiedy w Polsce rolnicy doświadczą takiej pomocy? Z piątku na sobotę mamy kolejne wichury. A może pomoże powszechny system ubezpieczeń, który rząd już tak długo obiecuje?

Czytaj także: Węgrzy także liczą straty po wichurach

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl