yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAGRO SHOW 2019 – podsumowanie wystawy

AGRO SHOW 2019 – podsumowanie wystawy

XXI edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW już za nami. W imprezie organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, która odbyła się w  dniach 19-22 września 2019 roku w Bednarach k. Poznania, swoją ofertę zaprezentowało niemal 730 wystawców z kraju i z zagranicy. W Bednarach w tym roku pojawiło się 130 tysięcy osób, którzy na wystawienniczych stoiskach zajmujących ponad 130 tys. m2 zapoznać się mogli z najnowszą ofertą firm z branży rolniczej. Liczby te potwierdzają, że  AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie i prawdziwe święto branży.

Dlatego nie dziwi, że Agro Show, to najbardziej oczekiwana impreza branżowa roku. Wiele firm właśnie podczas tej wystawy planuje premiery swoich nowych produktów. Wszyscy natomiast przywożą na Agro Show najlepsze co mają. Bezpośredni kontakt przedsiębiorców z potencjalnymi klientami, daje szansę nie tylko prezentacji walorów produktów, ale też stwarza możliwość rozpoznania oczekiwań rynku. Organizator dołożył wszelkich starań, by ta wymiana informacji między stroną podażową i popytową rynku odbywała się w jak najbardziej atrakcyjnej formie i otoczeniu. Przede wszystkim zadbano o bogate portfolio wystawy. Dzięki temu zwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą firm z każdego sektora branży rolniczej: począwszy od producentów maszyn rolniczych, przez przedsiębiorstwa  sektora rolno-chemicznego, po  firmy finansowe specjalizujące się w obsłudze rolnictwa.

Znakiem rozpoznawczym Agro Show stały się pokazy maszyn w trakcie pracy, podczas których widzowie  mogą przekonać się na własne oczy jakie są możliwości oferowanego sprzętu. Organizator wystawy stara się, by pokazy odbywały się warunkach jak najbardziej zbliżonych do polowych i do tego opatrzone były profesjonalnym komentarzem. Pokazy maszyn na żywo to od lat najbardziej oczekiwany i efektowny element wystawy. Rolnicy bardzo sobie cenią taką formę prezentacji, bo mogą porównać osiągi techniczne prezentowanych maszyn i urządzeń, a także porozmawiać bezpośrednio z producentami i dealerami. W tym roku po raz pierwszy zwiedzający mieli możliwość obserwowania pokazów z wygodnych trybun, które zapełniały się do ostatniego miejsca. Pokazy odbywały się w dwóch blokach. W pierwszym, prezentowano rolnictwo precyzyjne na przykładzie opryskiwaczy. W pokazie wzięło udział 11 maszyn. Drugi, poświęcony był technice uprawy w systemie uproszczonym i zaprezentowano w nim 9 zestawów.

Po raz pierwszy Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zaprosiła na Agro Show firmy dealerskie na zorganizowane w czwartek Forum Dealerów Maszyn Rolniczych.

Prezentacje wygłosił sekretarz główny europejskiej organizacji dealerów maszyn rolniczych CLIMMAR Pan Jelle Bertlema. Podczas Forum wystąpił także Michał Spaczyński, dyrektor zarządzający PIGMiUR, który zaprezentował organizację. Uczestnicy Forum mieli także okazję wysłuchać panelu dyskusyjnego ,,Wpływ polityki rolnej Unii Europejskiej na kondycje dealerów maszyn rolniczych. Założenie wspólnej polityki rolnej w kolejnym okresie budżetowym”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W dyskusji, którą poprowadził Bartłomiej Mayer udział wzięli: Jelle Bertlema – sekretarz organizacji CLIMMAR, dr hab. Wawrzyniec Czubak z Wydziału Ekonomiczno – Społecznego, Katedry Ekonomii i Polityki Gospodarczej w Agrobiznesie, Uniwersytetu Przyrodniczego          w Poznaniu, Mariusz Lęgowski – przedstawiciel Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Komisji Europejskiej oraz Józef Dworakowski – prezes PIGMiUR.

PIGMiUR od wielu lat kładzie duży nacisk na edukację i szerzenie fachowej wiedzy branżowej. Podczas AGRO SHOW 2019 odbyły się finały organizowanych przez Izbę ogólnopolskich konkursów „Mechanik na Medal”, „Młody Mechanik na Medal”.
Mechanik na Medal – VIII edycja

Uczestnikiem konkursu mogła zostać osoba pełnoletnia zatrudniona na podstawie umowy o pracę w zakładzie serwisowym maszyn rolniczych, wykonująca prace związane z naprawą maszyn rolniczych, a także przedsiębiorca prowadzący zakład serwisowy maszyn rolniczych.

O zwycięstwo w ostatecznej rozgrywce walczyło 5 mechaników, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach on-line. Panowie zmierzyli się w bezpośredniej rywalizacji podczas etapu praktycznego. Finał teoretyczny odbył się w Bednarach podczas Agro Show.

Laureatami ósmej edycji konkursu „Mechanik na Medal” zostali:

⇒I miejsce – Krzysztof Chodorski – POM Augustów

⇒II miejsce – Adam Michalak – Reiffeisen Agritechnika

⇒III miejsce – Jarosław Brozio – POM Augustów

Młody Mechanik na Medal – VII edycja

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół rolniczych pragnących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych. Młodzi mechanicy ze szkół z całej Polski mieli do wykonania zadania praktyczne oraz serię pytań teoretycznych. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie walczyli o atrakcyjne nagrody. Dodatkowo przyznane zostały również nagrody dla szkół, których uczniowie zajęli 1, 2 lub 3 miejsce w konkursie.

Laureatami piątej edycji konkursuMłody Mechanik na Medal” zostali:

⇒I miejsce – Piotr Bryszak – ZSP w Poznaniu

⇒II miejsce – Miłosz Augustyn – ZS nr 2 Rypin

⇒III miejsce – Marek Więcek – ZSP nr 1 w Gnieźnie

Tym razem walka toczyła się również o udział w europejskim konkursie umiejętności zawodowych Euroskills 2020. Zawody odbędą się za rok w Graz w Austrii, a jeden z laureatów naszego konkursu będzie pierwszym reprezentantem  Polski, w konkursie dla mechaników i serwisantów maszyn rolniczych.

Również podczas wystawy promowano wśród uczniów i nauczycieli książkę ,,Systemy agrotroniczne”, której wydawcą jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Opracowanie  to spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Książka trafiła do wszystkich redakcji, które akredytowały się na wystawie, także to dealerów biorących udział w Forum Dealerów oraz do finalistów konkursów organizowanych przez Izbę.

W trakcie wystawy odbywały się konferencje i seminaria.

Pierwsza, mająca miejsce w sobotę pt. ,,Gospodarstwo rolno produkcyjne w zgodzie z naturą i środowiskiem” prowadzona była przez Fundację na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, druga to konferencja Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Źródło: Materiały prasowe

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl