W bawarskim Gemüsebau Steiner w zeszłym tygodniu zabrano pierwsze pomidory spod LED-ów

fot. Steiner

Wolfgang Steiner, dyrektor zarządzający Gemüsebau Steiner LLC & Co. uruchomił w sierpniu jedną z pierwszych niemieckich szklarni pomidorów wyposażoną w oświetlenie full LED. Wzeszłym tygodniu udało się zebrać pierwsze pomidory. W Gemüsebau Steiner energia elektryczna do doświetlania i ciepło są pozyskiwane bez emisji CO2 i bez użycia paliw kopalnych!

Szklarnie w których uprawiane są pomidory, papryka i truskawki ogrzewa się ciepłem z sąsiedniej elektrowni geotermalnej, ciepło odpadowe z pobliskiej biogazowni oraz sieć ciepłowniczą gminy Kirchweidach. Za pomocą zbiornika buforowego ciepło można wykorzystać w razie potrzeby.

System fotowoltaiczny na dachu hal operacyjnych zaopatruje szklarnie w energię elektryczną. Koncepcja energetyczna firmy rozwinęła się w projekt pokazowy w niemieckiej uprawie warzyw pod względem zrównoważonego rozwoju i efektywnego wykorzystania ciepła.

źródło https://www.gemuesebau-steiner.de/gemuesebau-steiner/

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności