Aktualna sytuacja na plantacjach cebuli. Jak radzić sobie z narastającą presją chorób i szkodników? [VIDEO]

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Aktualna sytuacja na plantacji cebuli

Na przestrzeni niemal całego lipca towarzyszyły nam doskwierające upały. Opady deszczu były znikome i istniała konieczność nawadniania plantacji. W ostatnich dniach miesiąca zapanowała jednak deszczowa aura, która utrzymuje się w wielu regionach Polski aż do teraz. Warunki są sprzyjające dla chorób i szkodników, których presja na plantacjach cebuli wzrasta. Jak sobie z nimi radzić?

Tym razem przenosimy się do Bedlna, a konkretnie do Centrum Doradztwa Technicznego, gdzie Agro Bayer Polska i marka Seminis planują zaprezentować we wrześniu szeroką gamę odmian warzyw, a także nowoczesne rozwiązania w ochronie upraw. Jednym ze wspomnianych gatunków warzyw jest cebula, która obecnie jest szczególnie narażona ze względu na warunki pogodowe sprzyjające rozwojowi chorób, a w szczególności mączniaka rzekomego oraz stemphylium. Jak sprostać wyzwaniu i ochronić uprawy? Wskazówek w tym zakresie udzielą eksperci, a konkretnie Katarzyna Gładka oraz Radosław Suchorzewski.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Wieś krajobraz
  2. Zbiornik dwupłaszczowy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności