yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzy dźwigną się ceny kalafiora?

Czy dźwigną się ceny kalafiora?

Do niedawna mieliśmy rekordowe ceny kalafiora, które sięgały nawet do 6 zł/szt. Ograniczona dostępność kalafiora na rynku hurtowym wynikała z niekorzystnych warunków pogodowych w maju, które opóźniły i spowolniły wegetację. W ostatnim tygodniu sytuacja rynkowa tego warzywa gwałtownie się zmieniła, a o tak wysokich cenach sprzed kilkunastu dni, możemy już zapomnieć.

Czerwcowa aura uległa znacznej poprawie, cieplejsze noce, opady deszczu sprawiły, że róże kalafiora szybko dojrzewają. W tym sezonie mówi się o pierwszym, poważnym wysypie tych warzyw, co przełożyło się analogicznie na spadek ceny sprzedażowej – Teraz oscyluje na poziomie od już 1,40 zł/szt. do 2,60 zł/szt. w zależności od kalibru i rejonu kraju. Przykładowo wczoraj, tj. 15 czerwca, na krakowskiej giełdzie Rybitwy cena tego towaru wynosiła 1,5 zł/szt. Jak informują nas plantatorzy, dzisiaj rano ilość tego warzywa była ograniczona, a cena podniosła się o 1 zł.

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl