Morawiecki: Problemy są wspólne i wspólnie stawimy im czoła

Spotkanie Mateusza Morawieckiego z Zachodniopomorską Izbą Rolniczą

Ilość kwestii, które negatywnie oddziałują na rolników w ostatnim czasie, znacząco wzrosła. Począwszy na kosztach zwykłych prac w gospodarstwach i kończąc na problemach ze sprzedażą w akceptowalnych cenach… Dość popularne stały się również wystąpienia rządzących na tle maszyn rolniczych czy upraw, które zbyt wiele do sprawy nie wnosiły… Czy i tym razem wyglądało to podobnie?

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojej sobotniej wizyty w woj. zachodniopomorskim spotkał się z przedstawicielami Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Głównym tematem rozmów okazały się kwestie dotychczasowego wsparcia dla rolników i rozwiązań istotnych dla rolnictwa.

Przedstawiciele Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej dziękowali za rozporządzenie suszowe, ale zgłosili do niego konkretne uwagi. Jak twierdzi sam M. Morawiecki, usłyszał wiele mocnych i surowych słów, ale nie było to przeszkodą, by usiąść do stołu i szczerze porozmawiać.

W spotkaniu brali udział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, minister Małgorzata Golińska, minister Paweł Szefernaker oraz poseł Czesław Hoc. Zdaniem premiera Morawieckiego, do rozwiązania kwestii dręczących rolników wymagany jest trójstronny zespół i sprawne działanie. Rolnicy dostali obietnicę, która mówi, że wspólnie stawimy czoła problemom w rolnictwie.

Na spotkaniu ustalono, że rozwiązania zostaną wypracowane jak najszybciej. Rozwiązania, które pomogą rolnikom w codziennej działalności. Taka postawa niewątpliwie jest dobrym krokiem naprzód, jednak mamy nadzieję, że nie zakończy się jedynie na słowach i w najbliższym czasie rzeczywiście zostaną wysunięte odpowiednie działania. Czas pokaże czy tym razem zapewnienia okażą się szczere…

Co o tym sądzicie?

Źródło: Facebook Mateusz Morawiecki

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Wysokie ceny węgla
  2. pieniądze

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności