• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMorawiecki: Problemy są wspólne i wspólnie stawimy im czoła

Morawiecki: Problemy są wspólne i wspólnie stawimy im czoła

Ilość kwestii, które negatywnie oddziałują na rolników w ostatnim czasie, znacząco wzrosła. Począwszy na kosztach zwykłych prac w gospodarstwach i kończąc na problemach ze sprzedażą w akceptowalnych cenach… Dość popularne stały się również wystąpienia rządzących na tle maszyn rolniczych czy upraw, które zbyt wiele do sprawy nie wnosiły… Czy i tym razem wyglądało to podobnie?

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojej sobotniej wizyty w woj. zachodniopomorskim spotkał się z przedstawicielami Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Głównym tematem rozmów okazały się kwestie dotychczasowego wsparcia dla rolników i rozwiązań istotnych dla rolnictwa.

Przedstawiciele Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej dziękowali za rozporządzenie suszowe, ale zgłosili do niego konkretne uwagi. Jak twierdzi sam M. Morawiecki, usłyszał wiele mocnych i surowych słów, ale nie było to przeszkodą, by usiąść do stołu i szczerze porozmawiać.

W spotkaniu brali udział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, minister Małgorzata Golińska, minister Paweł Szefernaker oraz poseł Czesław Hoc. Zdaniem premiera Morawieckiego, do rozwiązania kwestii dręczących rolników wymagany jest trójstronny zespół i sprawne działanie. Rolnicy dostali obietnicę, która mówi, że wspólnie stawimy czoła problemom w rolnictwie.

Na spotkaniu ustalono, że rozwiązania zostaną wypracowane jak najszybciej. Rozwiązania, które pomogą rolnikom w codziennej działalności. Taka postawa niewątpliwie jest dobrym krokiem naprzód, jednak mamy nadzieję, że nie zakończy się jedynie na słowach i w najbliższym czasie rzeczywiście zostaną wysunięte odpowiednie działania. Czas pokaże czy tym razem zapewnienia okażą się szczere…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co o tym sądzicie?

Źródło: Facebook Mateusz Morawiecki


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl