Sezon fasolowy w pełni – wypowiedź Pawła Kuźmy z GreenYard Frozen Poland [VIDEO]

W dniu 11 sierpnia w miejscowości Sokołowo k. Golubia-Dobrzynia firmy Eko Agro-Ekspert i Pop Vriend wraz z partnerami handlowymi Greenyard Frozen Poland i Czajkowski Maszyny zorganizowali spotkanie poświęcone produkcji fasoli szparagowej z przeznaczeniem do przetwórstwa. Paweł Kuźma, odpowiedzialny za kontraktację i zakup surowca w firmie GreenYard Frozen Poland komentuje tegoroczny sezon fasolowy.  

Trwają zbiory fasoli szparagowej z przeznaczeniem do przetwórstwa. Tegoroczny sezon jest dość trudny pod względem niedoboru wody. Susza, brak opadów deszczu wpływają na jakość i ostateczny plon fasoli. 

Paweł Kuźma odpowiedzialny za kontraktację i zakup surowca w firmie GreenYard Frozen Poland komentuje tegoroczny sezon fasolowy i zachęca nowych dostawców do wieloletniej współpracy.

Paweł Kuźma, GreenYard Frozen Poland. Fot. M. Wierzbicki

Zakład GreenYard Frozen Poland rocznie skupuje 8-9 tys. ton fasoli. W naszych zakupach dominuje fasola szparagowa zielona, ale zaopatrujemy się także w fasolę żółto- i płaskostrąkową. W ostatnim czasie obserwujemy coraz większe zainteresowanie fasolą o cienkim strąku. Przed nami jeszcze dwa miesiące zbiorów, ale już teraz można powiedzieć, że tegoroczna susza dokucza plantatorom. Niedobór wody, wysoka temperatura wpływają na jakość i plon fasoli. Bardzo ważne jest, by wykonywać zbiór w odpowiednim czasie. Budujemy wieloletnią współpracę z dostawcami i wspomagamy doradztwem, aby wydajność i jakość surowca była jak najlepsza – informuje P. Kuźma.

* wypowiedź Pawła Kuźmy w dniu 11 sierpnia podczas spotkania fasolowego w miejscowości Sokołowo.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności