yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSzczyt sezonu - czy fasolka szparagowa potaniała?

Szczyt sezonu – czy fasolka szparagowa potaniała?

Jak na szczyt sezonu, to nie można powiedzieć, że konsumenci są zadowoleni z ceny fasolki szparagowej. W dużym hurcie oscyluje ona na poziomie 6,00-7,00 zł/kg, a może być zaraz jeszcze wyższa, ponieważ aura wciąż nie sprzyja ciepło- i słońcolubnym warzywom.

Ostatni tydzień przyniósł zniżkę cen fasolki szparagowej. Tendencja ta była nawet dynamiczna, bo w ciągu tygodnia ceny fasolki w dużym hurcie spadły o 23,5%. Jednak jak na ostatnią dekadę lipca, warzywo to powinno znajdować się w szczycie podaży i najniższych cen sprzedażowych. A czy tak jest?

Jeśli porównać obecną cenę średnią (6,50 zł/kg) z tą sprzed roku (11,00 zł/kg), to może się wydawać, że już jest tanio. To mylące zestawienie, bo zeszłoroczny lipiec przyniósł bardzo złą pogodę, która zaowocowała ogromnymi niedoborami w podaży wielu warzyw, w tym fasolki. Termin 22-23 lipca 2019 roku był okresem największej dziury podażowej i najwyższych cen.

Z kolei porównując do sezonu 2018, to przykładowo 22 lipca 2018 roku średnia cena fasolki szparagowej w dużym hurcie wynosiła 4,50 zł/kg.

Źródło: fresh-market.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl