Z wizytą w siedzibie Pop Vriend w Andijk, Holandia [VIDEO]

Grzegorz Bartmiński (Agro Ekspert) oraz Ferdi Veenstra (Pop Vriend)

29 września gościliśmy w firmie Pop Vriend w Holandii, która jest światowym liderem w hodowli odmian szpinaku, a także fasoli szparagowej. W ofercie firmy znajdują się również odmiany buraka ćwikłowego, w tym także odmiany uprawiane na tzw. baby leaf oraz odmiany marchwi.

Kolekcja odmian szpinaku obejmowała ponad 60 kreacji, do uprawy w różnych terminach – wiosennym, letnim oraz odmiany zimujące. Wśród odmian były przede wszystkim propozycje z oferty baby leaf, ponieważ te cieszą się największym zainteresowaniem na rynku. Podczas spotkania specjaliści pokazywali m.in. doświadczenia związane z zaprawianiem nasion szpinaku. Dyskutowano również o odporności odmian na mączniaka oraz o problemach związanych z patogenami z rodzaju Pytium. Na pokazie zaprezentowano też sporo odmian fasoli szparagowej.

Jak informował Arkadiusz Stróżyński z firmy Agro-Ekspert, która jest dystrybutorem marki Pop Vriend w Polsce, w ostatnim czasie wzrasta zainteresowanie zakładów przetwórczych odmianami fasoli szparagowej o zielonych strąkach w typie very fine, czyli bardzo cienkich, np. Cavani, PV962, Sintra. Są to plenne odmiany, tworzące jasnozielone strąki. Szczegóły w naszym materiale filmowym:

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności