yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZ wizytą w siedzibie Pop Vriend w Andijk, Holandia

Z wizytą w siedzibie Pop Vriend w Andijk, Holandia [VIDEO]

29 września gościliśmy w firmie Pop Vriend w Holandii, która jest światowym liderem w hodowli odmian szpinaku, a także fasoli szparagowej. W ofercie firmy znajdują się również odmiany buraka ćwikłowego, w tym także odmiany uprawiane na tzw. baby leaf oraz odmiany marchwi.

Kolekcja odmian szpinaku obejmowała ponad 60 kreacji, do uprawy w różnych terminach – wiosennym, letnim oraz odmiany zimujące. Wśród odmian były przede wszystkim propozycje z oferty baby leaf, ponieważ te cieszą się największym zainteresowaniem na rynku. Podczas spotkania specjaliści pokazywali m.in. doświadczenia związane z zaprawianiem nasion szpinaku. Dyskutowano również o odporności odmian na mączniaka oraz o problemach związanych z patogenami z rodzaju Pytium. Na pokazie zaprezentowano też sporo odmian fasoli szparagowej.

Jak informował Arkadiusz Stróżyński z firmy Agro-Ekspert, która jest dystrybutorem marki Pop Vriend w Polsce, w ostatnim czasie wzrasta zainteresowanie zakładów przetwórczych odmianami fasoli szparagowej o zielonych strąkach w typie very fine, czyli bardzo cienkich, np. Cavani, PV962, Sintra. Są to plenne odmiany, tworzące jasnozielone strąki. Szczegóły w naszym materiale filmowym:

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl