yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny bobu na rynku. Jakie stawki za kilogram?

Aktualne ceny bobu na rynku. Jakie stawki za kilogram? [29.06.2023]

Na początku aktualnego tygodnia, a konkretnie we wtorek, cena bobu na rynku hurtowym w Broniszach spadła. Sytuacja pozostaje na ten moment niezmienna.  

Wraz z biegiem czasu zbiory bobu rozpoczęły się w wielu miejscach Polski. Zarazem, podaż owego warzywa na rynkach hurtowych zaczęła się zwiększać w coraz większym stopniu.

Nie inaczej jest w przypadku rynku hurtowego w Broniszach, gdzie pojawiło się kilku nowych producentów, a pozostali zwiększyli ilość dotychczas dowożonego bobu.

Wyższa podaż wpłynęła niestety na ceny uzyskiwane przez rolników na rynku. Niektórzy starają się trzymać je na wyższym poziomie, jednak nie każdy ma taką możliwość.

Jakie więc są ceny bobu? Obecnie najczęściej spotykane stawki na rynku w Broniszach to 10,00 zł za kilogram. Tak jak jednak wspominaliśmy, niektórzy sprzedają w cenie 9,00 zł, a jeszcze inni starają się uzyskać 11,00 zł za kilogram za towar najwyższej klasy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto zaznaczyć, że wkraczamy powoli w okres wakacyjny, a to skutkować będzie migracją konsumentów. Sytuacja na rynku może ulec zmianie, także w przypadku bobu.

Kluczowe mogą okazać się ponadto warunki pogodowe. Bób to delikatne warzywo. Nieustanne oddziaływanie słońca i wysokie temperatury mogą więc utrudnić handel.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl