yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPlantatorzy sadzonek warzyw zaoszczędzą na ogrzewaniu. Zima w odwrocie

Plantatorzy sadzonek warzyw zaoszczędzą na ogrzewaniu. Zima w odwrocie

Plantatorzy sadzonek warzyw zaoszczędzą na ogrzewaniu. Zima w odwrocie. W środę na zachodzie kraju nawet +13 stopni Celsjusza. Jak długo ciepła pogoda zdoła się utrzymać w Polsce? 

Wybuch wiosny

Do całej Europy płynie ciepłe powietrze znad południowo zachodniej Europy, a nawet Maroka. Dla nas oznacza to temperatury przedzimowe na wschodzie i wiosenne na zachodzie kraju. Prawdziwa wiosna rozkwitnie na południu Europy, gdzie słupki rtęci poszybują do nawet +22 stopni Celsjusza.

Jaka pogoda w najbliższych dniach?

W tym tygodniu najcieplejsza zapowiada się w Polsce środa. Na termometrach zobaczymy od 6 stopni na Podlasiu do 9-10 w centrum i nawet 12-14 stopni na Dolnym Śląsku. Przez cały kraj przetoczą się opady deszczu do 10 mm i bardzo silny wiatr w porywach do 90 km/h.

Kolejne dni przyniosą ochłodzenie. Na wschodzie nocami przymrozki zaś w dzień delikatne odwilże do 1-3 stopni powyżej zera. Na zachodzie cieplej do +6 stopni. W weekend czeka nas kolejne ocieplenie w pobliże 10 stopni.

Jak długo ciepła pogoda zdoła się utrzymać?

Według prognoz taka ciepła pogoda utrzyma się w Polsce co najmniej do 10 lutego. Tak długi okres ciepła na południu i zachodzie Europy przy wyżej świecącym już słońcu doprowadzi do wybuchu wiosny gdyż tam na termometrach słupki rtęci mają przekraczać 13-20 stopni Celsjusza.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl