yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrzymrozki mogą wrócić w drugiej połowie kwietnia 2024. Jaka pogoda czeka nas...

Przymrozki mogą wrócić w drugiej połowie kwietnia 2024. Jaka pogoda czeka nas po 14.04.2024?

Przymrozki mogą wrócić w drugiej połowie kwietnia 2024 roku. Po niedzieli 14.04.2024 czeka nas większe ochłodzenie. Opadów deszczu w najbliższym czasie będzie bardzo mało.

Przed nami jeszcze bardzo ciepły tydzień. Przede wszystkim będzie to zasługa nocy, które będą przynosić temperatury na poziomie od 7 do 11 stopni Celsjusza. W ciągu dnia notować będziemy temperatury w przedziale 14-20 stopni Celsjusza. Wiatry niestety będą wiać umiarkowanie i silnie w porywach do 45 km/h.

Zmiany z całą już pewnością nadejdą po niedzieli, gdyż już teraz widać na Oceanie Atlantyckim niże, które kierują się nad Skandynawię. Dla nas to oznacza najpierw napływ powietrza z zachodu, następnie z północnego zachodu w postaci arktycznej, morskiej masy powietrza, która przyniesie przelotne opady krupy śnieżnej, deszczu, drobnego gradu.

Następnie popłynie do naszego kraju na 2-3 dni powietrze arktyczne z północy przynosząc w ciągu dnia przelotne opady różnego rodzaju – od śniegu po grad i krupę śnieżną. Nocami konwekcja z opadami będzie zanikać, a w zamian pojawią się przymrozki.

Największe ryzyko przymrozków wystąpi w okresie 17-23.04.2024. W tym momencie ciężko ocenić siłę ochłodzenia, ale wydaje się, że temperatura będzie potrafiła spaść do -3/-1 stopnia na wysokości dwóch metrów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl